|
|
کدخبر: ۱۴۷۴۱۱

خبرگزاری تسنیم: با رشد ۵۳۷ واحدی در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص بورس به ارتفاع ۷۹ هزار واحد نزدیک شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم؛ در معاملات امروز بازار سرمایه شاخص بورس با رشد ۵۳۷ واحدی به ارتفاع ۷۸ هزار و ۹۶۸ واحد رسید.
امورز همچنین یک میلیارد و ۲۰۴ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۶۱۷ میلیارد تومان در ۶۱ هزار نوبت معاملاتی دادوستد شد و نماد معاملاتی وغدیر، همراه، ومعادن و شپدیس بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای شبندر، فملی، وبصادر و فخور بیشترین تاثیر منفی را بر روند شاخص بورس داشتند.
بازگشایی نماد معاملاتی شرکت های سرمایه گذاری اقتصاد نوین، سرمایه گذاری ملی ایران، سرمایه گذاری غدیر، سیمان هگمتان، کنتورسازی ایران، پلاسکوکار، کارخانجات کاشی و سرامیک حافظ و توقف نماد معاملاتی شرکت مهندسی تکنوتار نیز از دیگر اتفاقات بازار سرمایه در روز جاری بود.
همچنین در روزجاری ۲۸ میلیون و ۵۷ هزار و ۱۵۰ سهم پست بانک معادل ۵ درصد سهام این شرکت توسط سازمان خصوصی سازی در بورس عرضه و با قیمت ۱۱۹۱۹ ریالی برای هر سهم به فروش رسید.
بر اساس این گزارش، فردا و در آخرین روز معاملاتی سال ۹۲، تعداد ۷۰ میلیون سهم معادل ۱۰ درصد از سهام شرکت گروه صنعتی پاکشو و نیز تعداد ۹۹ میلیون و ۷۴۳ هزار و ۲۵۰ سهم معادل ۵ درصد سهام شرکت شرکت آهن و فولاد ارفع به ترتیب در بورس و فرابورس عرضه اولیه خواهد شد.
انتهای پیام /

ارسال نظر