|
|
کدخبر: ۱۴۷۴۳۹

بانک ها بازهم شیطنت کردند؛

خبرگزاری تسنیم: همزمان باسپری شدن روزهای پایانی سال ۹۲ و افزایش نیاز مردم به وجه نقد مشاهدات میدانی خبرنگار ما حاکی از این است که بانک ها بازهم طبق روال سال های قبل به هشدارهای بانک مرکزی توجه نکرده وفقط به مشتریان خود پول نقد و سایر خدمات را می دهند.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، همه ساله با نزدیک شدن به سال جدید و سپری شدن روزهای پایانی سال حجم فعالیت های بانکی و خریدهای مردم نسبت به ماه های قبل افزایش می یابد و همین امر باعثافزایش مراجعه مردم به بانک ها و بخصوص عابر بانک ها می شود.

شلوغی و ترافیک شب عید تقریبا برای همه مردم جا افتاده است و مردم کم و بیش با این موضوع کنار می آیند اما برخی مواقع ترافیک چندان برای مردم خوشایند نیست، یکی از مواردی که معمولا نارضایتی مردم را به همراه دارد اخلال در فعالیت های بانکی است.

این موضوع معمولا در ایام پیک موجب سرگردانی مردم می شود چراکه دستگاه های خودپرداز و بعضاً پایانه های فروشگاهی ارائه خدمات را متوقف کرده و اصطلاحاً مختل شده اند. اختلال در شبکه بانکی بخصوص عابر بانک ها موجب تشکیل صف های طولانی مقابل عابر بانک ها می شود.

این اتفاق شب عید امسال هم رخ داده و موید آن صف های طولانی است که مقابل عابر بانک ها تشکیل می شود؛ علت ایجاد چنین صف هایی این است که برخی از بانک ها شبکه خود را روی سایر کارت های بانکی بسته و فقط به مشتریان خود خدمات می دهند.

برخی دیگر از بانک ها نیز مشکل تامین اسکناس برای عابر بانک ها را دارند به گونه ای که این دستگاه ها در چنین شعبی فقط قادر به ارائه خدمات الکترونیکی و عموماً کارت به کارت بوده و امکان ارائه اسکناس به مردم را ندارند.

دستگاه های خودپرداز در تعدادی از بانک ها نیز به طور کلی از شبکه خارج شده و قادر به ارائه خدمات به مشتریان خود نیستند؛ این اتفاقات در حالی امسال هم روی داده که قبلاً بانک مرکزی به جدیت اعلام کرده بود مانع از بروز از هر گونه اشکالی در شبکه شتاب و خدمات دهی بانک ها خواهد شد.

انتهای پیام /

ارسال نظر