|
|
کدخبر: ۱۴۷۴۷۵

خبرگزاری تسنیم: شرکت بهره برداری مترو تهران با کاهش فاصله گذر قطارها آماده ارائه خدمات بیشتر در ایام پایانی سال و تعطیلات نوروز است.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، احسان مقدم مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: مترو تهران در روزهای آخر سال و نوروز ۹۲ به منظور تسهیل در تردد شهروندان تهرانی برنامه ریزی ویژه ای انجام داده است تا با حرکت منظم قطارها انبوه مسافران تهرانی به راحتی جابجا شوند.

وی در خصوص برنامه حرکت قطارها اظهار داشت: در روز پنج شنبه ۲۹ اسفند ماه میزان حرکت قطارهای مترو افزایش یابد و تردد قطارهای خط یک و دو مترو تهران از ساعات ۸ صبح تا ساعت ۱۸ با فاصله گذر هر ۵ دقیقه خواهد بود. این درحالی است که در برنامه عادی روزهای تعطیل فاصله گذر قطارها در این ساعت ۷ دقیقه یکبار است. در خط چهارهم این فاصله از ۱۰ دقیقه به ۷ دقیقه کاهش می یابد.

مقدم با بیان اینکه برنامه حرکت قطارها در یک تا ۴ فروردین همانند برنامه روزهای تعطیل است، افزود: در زمان ازدحام این آمادگی وجود دارد که با اعزام قطارهای فوق العاده مشکلی برای جابجایی مسافران پیش نیاید.

مدیر ارتباطبات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: در روزهای ۵ تا ۷ و همچنین ۹ تا ۱۱ فروردین در خط یک و دو فاصله گذر قطارها از ساعت ۸ تا ۲۰ هر شش دقیقه یکبار خواهد بود و در خط پنج این فاصله در زمان های پرتردد ۱۵ دقیقه است.

وی تاکید کرد: جدا از برنامه ریزی فوق هر زمان که تعداد مسافران در ایستگاه ها افزایش پیدا کند آمادگی لازم برای حرکت قطارهای فوق العاده وجود دارد و به سرعت تسهیلات لازم در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام /

ارسال نظر