|
|
کدخبر: ۱۴۷۸۱۲

از سوی وزارت بهداشت،

خبرگزاری تسنیم: رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به توصیه های بهداشتی برای مسافران نوروزی گفت: تخلفات بهداشتی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، به سامانه ۱۴۹۰ وزارت بهداشت اطلاع داده شود.

به گزارش گروه سلامتخبرگزاری تسنیم، کاظم ندافی در آستانه فرا رسیدن ایام نوروز و شروع سفرهای نوروزی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: هموطنان باید از خوردن غذا و آشامیدنی ها در رستوران ها و مراکز عرضه مواد غذایی که موازین بهداشتی را رعایت نمی کنند و یا پرسنل آنها کارت بهداشت معتبر ندارند، خودداری کنند.

وی همچنین با اشاره به اینکه از مواد غذایی در طول سفر باید در یخدان نگهداری شود، گفت: غذاهای پخته شده نباید بیش از ۲ ساعت در دمای محیط نگهداری شود و بیشتر از یکبار نباید گرم شود.

قوطی کنسرو را قبل از مصرف ۲۰ دقیقه بجوشانید

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ضمن تاکید بر استفاده از محصولات غذایی دارای پروانه ساخت از وزارت بهداشت افزود: از خرید و مصرف گوشت دام هایی که به صورت غیر مجاز کشتار می شوند مانند گوشت های قطعه شده فاقد مشخصات، گوشت چرخ کرده آماده و لاشه های فاقد مهر کشتارگاه باید خودداری شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، ندافی در مورد استفاده از غذاهای کنسرو شده گفت: کنسروها را پس از اطمینان از تاریخ مصرف آن و دارا بودن مجوز وزارت بهداشت باید به مدت ۲۰ دقیقه قبل از مصرف بجوشانید.

خودداری از مصرف نوشیدنی های گرم در لیوان یکبار مصرف و شفاف

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به اینکه نباید از لیوان های یکبار مصرف و شفاف برای نوشیدنی های گرم استفاده شود، افزود: به هنگام سفر از یخ های فله ای نباید استفاده شود و باید از آب بسته بندی شده استفاده کرد.

وی در بخش دیگری از پیام های بهداشتی خود به منظور حفظ محیط زیست، از مردم خواست تا به هنگام مسافرت زباله های تولیدی خود را در کیسه های مخصوص، جمع آوری و در محل های مناسب دفع کنند. همچنین قبل از استفاده از آب آشامیدنی در پارک ها، کنار جاده ها و تفرجگاه ها به تابلوهای هشدار دهنده آن دقت شود.

ندافی در ادامه از مردم خواست تا در صورت مشاهده تخلف از مقررات بهداشتی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، مراتب را به سامانه رسیدگی به شکایات وزارت بهداشت به شماره ۱۴۹۰ اطلاع دهند.

انتهای پیام /

ارسال نظر