|
|
کدخبر: ۱۴۸۰۳۱

مدیر عامل بورس انرژی خبر داد

خبرگزاری تسنیم: مدیر عامل بورس انرژی گفت: با پیگیری های انجام شده و تأکید وزیر نفت روز ۱۷ فروردین سال آینده، عرضه نفت خام در بورس انرژی با روزانه ۳ هزار بشکه آغاز می شود.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه، سید علی حسینی با بیان این مطلب افزود: طبق هماهنگی های به عمل آمده، قرار است در ابتدا روزانه ۳ هزار بشکه نفت خام از سوی شرکت ملی نفت ایران عرضه شود تا خریداران و استفاده کننده گان واقعی آن را خریداری کنند.

مدیر عامل بورس انرژی گفت: بازاریابی لازم برای فروش نفت خام انجام شده است به طوریکه چند پالایشگاه خصوصی برای خرید نفت خام اعلام آمادگی کردند.

حسینی به تلاش های وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران اشاره کرد و گفت: توسعه بازار داخلی فروش نفت خام در دستور کار شرکت ملی نفت و بورس انرژی قرار گرفته و با حمایت جدی وزیر نفت، آینده این بازار روشن است.

این مقام مسوول با اشاره به عرضه ۳ هزار بشکه ای نفت خام در روزهای آغازین این عرضه گفت: برای توسعه بازار عرضه نفت خام در بورس انرژی ایجاد تأسیسات بارگیری نفت خام در پالایشگاه اصفهان و پالایشگاه بندرعباس به طور جدی در دستور کار وزارت نفت قرار گرفته است.

او اظهار داشت: بعد از پایان تعطیلات قیمت پایه هر بشکه نفت خام در اطلاعیه عرضه این محصول در سایت بورس انرژی اعلام خواهد شد.

انتهای پیام /

ارسال نظر