|
|
کدخبر: ۱۴۸۰۳۶

تسنیم گزارش می دهد

خبرگزاری تسنیم: در حالی که در روزهای پایانی سال ۹۲ افزایش نرخ کارمزد جایگاههای سوخت با مصوبه شورای عالی اقتصاد نهایی شد، اجرای این مصوبه به معنای افزایش نرخ سوخت برای مصرف کننده نهایی نیست.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، با تصویب شورای عالی اقتصاد نرخ کارمزد بنزین به ازای هر لیتر فرآورده ۳۵۰ ریال برای کلانشهر تهران، ۲۹۰ ریال برای دیگر کلانشهرها و ۲۵۰ ریال برای سایر جایگاه ها در نظر گرفته شد.

همچنین متوسط کارمزد تعیین شده به ازای هر لیتر نفتگاز و نفت سفید نیز ۷۵ ریال تعیین شده که نسبت به قبل ۱۵ ریال افزایش یافته است.

پس از تصویب شورای اقتصاد، کارمزد جایگاه های CNG خصوصی که پیش از این ۴۰۰ ریال بود به ۸۰۰ ریال و کارمزد جایگاه های شهرداری از ۴۰۰ ریال به ۷۰۰ ریال افزایش یافت.

همچنین مقرر شد از ابتدای سال ۹۲، هر جایگاه CNG که توسط سرمایه گذاری بخش خصوصی راه اندازی شده است شامل کارمزد ویژه شود به طوریکه در کلانشهرها به ازای فروش هر متر مکعب سی ان جی ۱۴۰۰ ریال و در سایر شهرها ۱۲۰۰ ریال کارمزد در نظر گرفته می شود که این " کارمزد ویژه " به مدت هفت سال به جایگاه های CNG یاد شده تعلق می گیرد و پس از آن مشابه سایر جایگاه ها، کارمزد دریافت خواهند کرد.

قرار است مصوبه شورای عالی اقتصاد مبنی بر افزایش کارمزد جایگاههای سوخت از ابتدای سال ۹۲ محاسبه و پرداخت شود و این مصوبه تا پایان سال ۹۳ قابل اجرا است.

تا امروز مصوبه افزایش نرخ کارمزدها اجرایی نشده و در واقع اجرای آن از زمانی کلید می خورد که این مصوبه از سوی معاون اول رئیس جمهوری ابلاغ شود.

ابلاغ این مصوبه و افزایش نرخ کارمزدها موجب افزایش قیمت سوخت برای مصرف کننده نهایی نخواهد شد بلکه هزینه ای که دولت از فروش سوخت به جایگاهها دریافت می کند به میزان افزایش کارمزدها کاهش خواهد یافت.

انتهای پیام /

ارسال نظر