|
|
کدخبر: ۱۴۸۰۵۴

سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مصرف بالای سوخت، مشکلات موتور خودرو و کیفیت سوخت از عوامل اصلی آلودگی هوا محسوب می شود، گفت: کاهش ترافیک به دلیل کمتر مصرف شدن سوخت، کاهش آلودگی هوا را به دنبال دارد.

موید حسینی صدر، سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار محیط زیستخبرگزاری تسنیم، در خصوص آلودگی هوای کشور و راهکار کاهش این امر، اظهار داشت: یکی از جدی ترین معضلات شهرهای بزرگ مانند تهران، آلودگی هوا بوده که این موضوع جزء مطالبات مردم مطرح است و برای رفع وحل آن باید اقدامات مهمی صورت گیرد.

*مصرف بالای سوخت و افزایش آلودگی هوا

وی با بیان اینکه مصرف بالای سوخت، مشکلات موتور خودرو و کیفیت سوخت از عوامل موثر و اصلی آلودگی هوا محسوب می شود، ادامه داد: متاسفانه در زمینه حمل و نقل عمومی دچار ضعف هستیم که در این زمینه باید اقدامات موثری صورت گیرد.

سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مصرف بسیار سوخت آلودگی به دنبال دارد، افزود: موتورخودروها باید کیفیت بالایی داشته و مبدل روی آن نصب شود؛ متاسفانه بنزین پتروشیمی حجم بالایی از آلودگی را به خود اختصاص می دهد و اینکه می گویند حذف شده کاملاٌ مشخص نیست که این امر صورت گرفته باشد.

حسینی صدر عنوان کرد: بالای ۴۵ میلیون لیتر از پالایشگاه بنزین پتروشیمی تولید می شود بنابراین باید به دنبال اصلاح مصرف سوخت و وارد نکردن بنزین پتروشیمی باشیم و دولت این امر را در اولویت خود قرار دهد و به طور جدی برنامه جامع کاهش آلودگی هوا را اجرایی کند.

*ادعای ریزگرد های حاوی اورانیوم باید اثبات شود

وی اظهار داشت: وقتی در خیابان ها از سرعت خودرو کاسته شده و در ترافیک می ماند، به دلیل افزایش مصرف سوخت، آلودگی بیشتری را به خود اختصاص می دهد بنابراین در اینجا باید بگویم که با کاهش ترافیک شاهد کاهش آلودگی هوا خواهیم بود درواقع ترافیک باعثافزایش آلودگی هوا می شود.

سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در خصوص ریزگردهای حاوی اورانیوم، بیان کرد: این موضوع که ریزگرد های حاوی اروانیوم وارد کشور شده است یک شایعه ای بیش نیست چرا که این ریزگرد در کشور ما وجود نداشته و اگر کسی ادعایی در این زمینه دارد باید اثبات شود چرا که اورانیوم بسیار سرطان زا و خطرناک است و نمی توان به راحتی چنین ادعایی کرد؛ بنابراین باید در خصوص این صحبت ریشه یابی دقیق صورت گیرد تا متوجه شویم که منشا این ادعا کجاست.

انتهای پیام/

ارسال نظر