|
|
کدخبر: ۱۴۸۰۵۷

با اعلام آغاز به کار پلیس افتخاری از امروز

خبرگزاری تسنیم: جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به آغاز به کار رسمی پلیس افتخاری از فعالیت ۵۰۰ نفر نیروی این پلیس در تهران بزرگ خبر داد و گفت: قول می دهیم که سال ۹۳ برای سارقان سال خوبی نیست.

به گزارش خبرنگار انتظامیخبرگزاری تسنیم، سردار احمدرضا رادان در جمع خبرنگاران و در بازدید از رزمایش اقتدار فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با اشاره به هماهنگی تمامی یگان های انتظامی در طرح نوروزی اظهار داشت: این رزمایش به روال هر ساله با مشارکت یگان های انتظامی، پیشگیری، امداد، راهور، پلیس آگاهی و یگان ویژه برای تأمین امنیت مردم در شهر تهران برگزار شد و امسال این رزمایش ویژگی خاص و متمایزی برگزار می شود.

وی شروع به کار رسمی پلیس افتخاری را ویژگی ممتاز این رزمایش برشمرد و افزود: پلیس افتخاری با حضور ۵۰۰ نفر امروز به صورت رسمی در تهران بزرگ آغاز به کار کرد و در نظر داریم این پلیس را به ۱۳ استان و در مرحله بعد برای تمامی کشور تأمین دهیم.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم با کمک مردم سطح گشت های انتظامی و پلیس افتخاری را از سطح محله به کوچه ها منتقل کنیم.

رادان با بیان این که در این رزمایش ۸۰۰ واحد گشت انتظامی مسئولیت ایجاد امنیت شهروندان تهرانی را بر عهده دارند به گزارش یک هفته ای عملکرد پلیس راهور در طرح نوروزی اشاره کرد و گفت: طبق گزارشات به دست آمده از اجرای یک هفته ای طرح نوروزی بیش از ۳۵ درصد از حوادثواژگونی ناشی از خستگی راننده و شتاب بیش از اندازه بوده است.

وی ادامه داد: در سال ۹۳ موضوع سرقت و مبارزه با سارقان از جمله اولویت های پلیس است و با توجه به این که سرقت های مسلحانه و خشن در پایتخت نسبت به سال گذشته با کاهشی ۶۰ درصدی همراه بوده امیدواریم با حضور پلیس های افتخاری در صحنه تأمین امنیت میزان وقوع سرقت های خُرد نیز کاهش یابد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با تأکید بر این که پلیس های افتخاری همچون دیگر پلیس ها و یگان های انتظامی دارای افتخارات ویژه ای هستند و تجهیزات مناسب برای آن ها در نظر گرفته شده، افزود: پلیس افتخاری یکی از بازوهای مقتدر پلیس است و امیدواریم با همکاری این پلیس موفقیت های ویژه ای در سال ۹۳ به دست آید و قول می دهیم که سال ۹۳ برای سارقان سال خوبی نباشد.

رادان در پایان خاطرنشان کرد: پلیس های افتخاری دارای لباس مشخص، احکام مأموریت و کارت های شناسایی برای انجام مأموریت های خود خواهند بود.

انتهای پیام /

ارسال نظر