|
|
کدخبر: ۱۴۸۰۶۸

با توجه به تغییر ساعت رسمی کشور از ساعت ۲۴ اول فروردین ۱۳۹۳، تمامی ناوگان حمل ونقل عمومی کشور اعم از جاده ای، هوایی، ریلی و دریایی براساس ساعت رسمی کشور حرکت می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی با اعلام این مطلب از مسافران در تمام حوزه های حمل ونقل درخواست می کند بر اساس ساعت رسمی کشور یک ساعت زودتر از زمان درج شده بر روی بلیت در ایستگاه ها و پایانه های مسافری حضور داشته باشند.

براساس " قانون تغییر ساعت رسمی کشور " مصوب ۱۳۸۶ مجلس شورای اسلامی، ساعت رسمی کشور در ساعت ۲۴ اول فروردین ماه هر سال یک ساعت به جلو کشیده می شود.

مطابق این قانون، ساعت رسمی کشور هر سال در ساعت ۲۴ روز اول فروردین ماه یک ساعت به جلو کشیده و در ساعت ۲۴ روز سی ام شهریور به وضعیت سابق برگردانده می شود.

مسافران در طول سفر باید شناسنامه یا کارت شناسایی معتبر را همراه و در دسترس داشته باشند تا در صورت درخواست بازرسان و کنترل کنندگان آن را ارائه دهند.

تلفن های گویای وزارت راه و شهرسازی در زمینه هواشناسی، وضعیت راه های کشور، حرکت قطارها و هواپیماها به صورت شبانه روزی در ایام نوروز آماده پاسخگویی به شهروندان است.

تلفن ۵۱۴۹ آماده پاسخگویی به مسافران ریلی در زمینه فروش بلیت، اعلام برنامه حرکت قطارها، اطلاعات موجودی و اطلاعات آژانس ها است. همچنین تلفن ۱۳۴ هواگوی سازمان هواشناسی وزارت راه و شهرسازی نیز آماده پاسخگویی به شهروندان در زمینه وضعیت هوای تمام نقاط و راههای کشور، اطلاعیه های هواشناسی و توصیه به شهروندان است.

بنابراین گزارش مسافران جاده ای نیز به منظور کسب اطلاعات در مورد وضعیت جاده ها، مسافت ها و انتخاب بهترین مسیر و دیگر موارد می توانند با شماره تلفن ۱۴۱ تماس بگیرند. همچنین با شماره تلفن ۸۸۹۲۵۲۵۲ می توان وضعیت راه های کشور را ازطریق نمابر دریافت کرد و سامانه اطلاع رسانی www. iran۱۴۱. ir نیز آخرین اطلاعات حوزه راه ها را ارائه می دهد.

شماره دریافت پیامک ۳۰۰۰۱۴۳ و شماره ارتباط مستقیم ۸۸۸۰۴۴۰۰ آماده دریافت شکایات مردمی در زمینه قیمت بلیت ناوگان برون شهری جاده ای است. سامانه تلفن گویای ۱۹۹ نیز پاسخگوی اطلاعات پرواز در زمینه دریافت اطلاعات و جدول زمانی پروازها است. مسافران و استقبال کنندگان می توانند قبل از حرکت از منزل در تماس با این شماره تلفن از ساعت پرواز اطمینان حاصل کنند.

ذکر این نکته ضروری است که سامانه پیامک مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی به شماره ۳۰۰۰۷۰۷۰ و شماره تلفن ۸۲۲۴۴۰۹۰ آماده دریافت پیام های شهروندان در حوزه وزارت راه و شهرسازی است.

ارسال نظر