|
|
کدخبر: ۱۴۸۱۶۳

دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر خبر داد

خبرگزاری تسنیم: دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر از آغاز اعمال نظارت دقیق بر اماکن اقامتی، پذیرایی و خدماتی سه محور پرتردد کشور در نوروز ۹۳ خبر داد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، علی باقر نعمتی با اشاره به اینکه نظارت بر عملکرد واحدهای خدمات دهی به گردشگران در این سه محور از امروز آغاز شده، افزود: همزمان با آغاز مرحله اول سفرهای نوروزی گروه ناظران عالی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر متشکل از مدیران ارشد و کارشناسان این ستاد عملکرد واحدهای خدمات دهی در مسیر تهران - قم - کاشان - اصفهان، تهران - مازندران - گلستان و تهران - البرز - قزوین - گیلان را نظارت خواهند کرد.

وی در ادامه افزود: این اعزام ها در چارچوب سیاست ها و برنامه های ستاد هماهنگی خدمات سفر و در ادامه بازدیدها و اعمال نظارت دقیق بر فعالیت تاسیسات و موسسات گردشگری انجام می شود. بازدیدها نیز در راستای هماهنگی دستگاه ها و واحدهای حوزه ستاد و واحدهای اجرایی استان ها انجام می شود.

نعمتی در ادامه گفت: بازدید از محورهای پرتردد به صورت زمینی انجام می شود تا علاوه بر بحثهای تخصصی که در مؤسسات و اقامتگاه های گردشگری پیگیری می شود، برخی شاخص ها نظیر خدمات عمومی شهری هم مورد ارزیابی ناظران قرار گیرد.

وی اضافه کرد: برای نظارت بر کیفیت، بهداشت، خدمات و نرخ مراکز اقامتی شامل هتل، هتل آپارتمان ها و میهمانپذیرها، واحدهای بین راهی و پذیرایی، رستوران ها و کمپ های موقت، چک لیست هایی تهیه شده که با استفاده از آن رتبه هر یک از این واحدها ارزیابی خواهد شد.

دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر حضور راهنمایان در ورودی شهرها، نحوه اطلاع رسانی و توزیع بروشور در مبادی ورودی، نحوه عملکرد در موزه های مختلف، وضعیت بازارچه های صنایع دستی، آمادگی عمومی شهرها از نظر و حمل و نقل، روشنایی معابر را از دیگر محورهای مورد توجه ارزیابان اعزام شده این ستاد دانست.

وی افزود: برای ارزیابی عملکردها، چک لیستی مشتمل بر ۸۰ بند تعریف شده است. این چک لیست رتبه هر یک از اماکن مورد نظارت را تعیین می کند؛ به واحدهایی که خدمات دهی مطلوب نداشته باشند، تذکر داده می شود و در شرایط حاد اقدام به پلمب آنها خواهد شد.

نعمتی گفت: با اعزام گروه های نظارتی در مسیر جاده ای، وضعیت طول مسیر و شریان های مواصلاتی کشور بررسی می شود با این شیوه در ارزیابی ها فقط به مرکز استان توجه نمی کنیم.

انتهای پیام /

ارسال نظر