|
|
کدخبر: ۱۴۸۲۴۲

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد

خبرگزاری تسنیم: نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: برای توسعه و ارتقاء سرمایه گذاری خارجی باید نحوه مشارکت سرمایه گذاران خارجی در بخش های اقتصادی شفاف شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم؛ محمد رضا پور ابراهیمی داورانی درباره موضوع سرمایه گذاری خارجی در ایران گفت: به دلیل وجود منابع معدنی و نفتی می توان عنوان کرد که ظرفیت ها و اولویت های سرمایه گذاری در کشور مشخص شده است.
نماینده کرمان و راور در مجلس ادامه داد: برای توسعه و ارتقاء سرمایه گذاری خارجی باید وضعیت نحوه مشارکت سرمایه گذاران خارجی را شفاف کرد.
این نماینده مردم در مجلس نهم تشریح کرد: باید مکانیزمی طراحی کرد که سرمایه گذاری خارجی به نحوی انجام شود که بخش تولید رونق یابد.
پورابراهیمی داورانی ادامه داد: باید از تمامی اقدام هایی که می تواند شرایطی را فراهم کند که باعثارتقاء توانمندی های داخلی شود و از وابستگی کشور به واردات کالاهای خارجی کم کند، حمایت کرد.
وی ادامه داد: موضوع خام فروشی منابع معدنی موضوعی نیست که بتوان به سادگی از آن عبور کرد ومی توان با جذب سرمایه گذاران خارجی از ظرفیت معادن سنگ آهن و مس استفاده و با ایجاد صنایع وابسته ارزش افزوده ایجاد کرد.
پورابراهیمی داورانی گفت: در هرصورت با توجه به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری باید مانع از خام فروشی شد بنابراین برای انجام این مهم باید از تمامی ظرفیت های کارشناسی استفاده کرد.
به گزارش خانه ملت؛ نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: البته علاوه بر جذب سرمایه گذاری های خارجی می توان با ایجاد جذابیت در بخش مختلف کشور زمینه جذب نقدینگی های موجود در کشور را فراهم و از این ظرفیت در بخش تولید استفاده کرد.
انتهای پیام /

ارسال نظر