|
|
کدخبر: ۱۴۸۵۱۴

طی شش روز منتهی به اول نوروز

خبرگزاری تسنیم: جابجایی بیش از ۵۵۰ هزار مسافر دریایی در بنادر هرمزگان از آغاز زمان اجرای طرح نوروزی ۹۳ تا پایان نخستین روز از فروردین ماه جاری، بیش از ۵۵۰ هزار نفر از طریق بنادر مسافری هرمزگان جابجا شدند.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، طی شش روز زمان اجرای این طرح که از بیست و پنجم اسفند ماه سال گذشته آغاز شده است، ۵۵۴ هزار و ۴۹۸ نفر مسافر از طریق ۹ بندر مسافری مجاز در استان هرمزگان به مقصد جزایر خلیج فارس و بالعکس جابجا شدند.

مقصد عمده مسافران نوروزی بیشتر جزایر کیش، قشم و هرمز بوده است و بیشترین حجم جابجایی مسافر مربوط به روز اول فروردین است که طی یک روز ۱۵۶ هزار و ۳۹۰ نفر جابجا شده اند.

همچنین در این دوره زمانی، ۶۴ هزار و ۲۸۸ دستگاه خودرو نیز از طریق شناورهای لندینگ کراف در مسیرهای دریایی جابجا شده اند. بیشترین حجم جابجایی خودرو در روز نخست فروردین با رقمی بالغ بر ۱۸ هزار دستگاه به ثبت رسیده است.

طی شش روز گذشته ۴ هزار و ۹۷۵ سفر دریایی در مسیرهای مجاز اعلام شده بین بنادر و جزایر استان هرمزگان صورت گرفته است.

در طرح نوروزی سال ۹۳ از ۲۵ اسفند گذشته آغاز شده و تا ۱۵ فروردین جاری ادامه دارد، بیش از ۹۰ فروند شناور و لندینگ کرافت جابجایی مسافر و خودرو را به جزایر استان هرمزگان برعهده دارند. ظرفیت ناوگان مسافری این استان بیش از ۷هزار و ۵۰۰ صندلی است.

استان هرمزگان با ظرفیت جابجایی سالانه ۱۵ میلیون مسافر و برخورداری از ۱۰ بندر مسافری، ۹۸ درصد سفرهای دریایی کشور را پشتیبانی می کند.

انتهای پیام /

ارسال نظر