|
|
کدخبر: ۱۴۸۵۱۵

با مصوبه کاخ سفید

خبرگزاری تسنیم: کاخ سفید با بررسی برندهای سامسونگ و ال جی در حوزه گوشی های هوشمند، برنامه خود برای تغییر گوشی کارکنان کاخ سفید و رییس جمهور آمریکا را علنی کرد.

به گزارش سرویس فناوری اطلاعات و ارتباطاتخبرگزاری تسنیم، استفاده به نسبت بلند مدت اوباما از گوشی بلک بری ممکن است با شروع تحقیقات کاخ سفید پیرامون تست امنیتی گوشی های هوشمند برندهای مختلف، به زودی به پایان برسد.

استفاده اوباما از گوشی بلک بری یکی از ابزارها و موضوعات قابل توجه در طول مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا بوده که نتیجتا پرزیدنت اوباما را به سمت این برند کانادایی سوق داده است.

علی رغم برخی نگرانی هایی که پیرامون استفاده از این برند توسط رییس جمهور آمریکا وجود داشت و عده ای معتقد بودند که مکالمات اوباما به عنوان رییس جمهور باید از طریق کانالی امن برقرار شود، اما او بر روی استفاده از بلک بری پای فشاری کرد.

با این حال، اخیرا تیم ارتباطاتی کاخ سفید عنوان کرده که در حال بررسی دو برند سامسونگ و ال جی برای جایگزین کردن با گوشی های تمامی کارکنان کاخ سفید است که اتخاذ چنین تصمیمی، شامل حال رییس جمهور نیز می شود.

البته وال استریت ژورنال به نقل از منبع ناشناسی گفته که اجرای هرگونه تصمیمی نیازمند گذر زمان است که می تواند تا چند ماه به درازا بیانجامد.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نیز گفته که چنین رفتاری از سوی کاخ سفید هماهنگ با مجموعه وزارت دفاع است؛ در راستای ارتقای امنیت ارتباطی به شکل مستمر ابزارهای ارتباطی را تغییر می دهند.

انتهای پیام /

ارسال نظر