|
|
کدخبر: ۱۴۸۵۲۱

رئیس سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به شناسایی یک میلیون اثر تاریخی در کشور، تصریح کرد: علاوه بر ۱۶ اثر ثبت شده جهانی در ایران، ۴۷ اثر دیگر نیز در نوبت یونسکو برای جهانی شدن قرار دارد.

به گزارش مشرق، مسعود سلطانی فر در بازدید از پایگاه های اطلاع رسانی و راهنمای مسافران نوروزی در مبادی ورودی شهر کرمانشاه و محوطه تاریخی طاقبستان با حضور رئیس سازمان هلال احمر کشور و استاندار کرمانشاه، اظهار داشت: ۳۲ هزار اثر ثبت شده ملی در ایران وجود دارد.

وی ادامه داد: کشورمان از آثار باستانی زیاد و نفیسی برخوردار است و ما نیز در سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به دنبال تقویت و ساماندهی هر چه بیشتر و بهتر آن ها هستیم.

وی با اشاره به شناسایی یک میلیون اثر تاریخی در کشور، تصریح کرد: علاوه بر ۱۶ اثر ثبت شده جهانی که در ایران وجود دارد، ۴۷ اثر دیگر نیز در نوبت یونسکو برای جهانی شدن قرار دارد.

سلطانی فر عملکرد مراکز راهنمایی مسافران نوروزی و پایگاه های اطلاع رسانی را مطلوب ارزیابی کرد.

این مسئول، استان کرمانشاه را دارای جاذبه های گردشگری گران بها دانست و افزود: این استان در کشور از لحاظ پتانسیل های گردشگری دارای جایگاه خاصی است و از نظر جاذبه های تاریخی، فرهنگی و گردشگری یکی از استان های پرجاذبه محسوب می شود.

رئیس سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: استان کرمانشاه در آینده به لحاظ فراوانی جاذبه ها و پتانسیل های گردشگری، پذیرای حجم زیادی از گردشگران داخلی و خارجی خواهد بود که امیدواریم در آینده تعداد بیشتری اثر شناسایی و ثبت شود.

منبع: اداره کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه

ارسال نظر