|
|
کدخبر: ۱۴۸۵۲۳

خبرگزاری تسنیم: فراخوان ارائه اطلاعات به منظور تدوین سند راهبردی بازار سرمایه ایران توسط سازمان بورس اواق بهادار منتشر شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم؛ سازمان بورس اوراق بهادار با انتشار فراخوانی در خصوص ارائه اطلاعات به منظور تدوین سند راهبردی بازار سرمایه ایران اعلام کرد: زمانی که از برنامه ریزی راهبردی در بازار سرمایه و سازمان های عمومی غیردولتی سخن به میان می آید، لازم است جایگاه بازار سرمایه در چرخه تصمیم گیری های کلان اقتصادی نظام جمهوری اسلامی ایران تبیین شود.
علاوه بر این بازار سرمایه تصمیم گیری را مقوله ای سیاستی لحاظ می کند چون با سطوح بالاتر مدیریت سیاسی و سیاست های کلان در ارتباط دو طرفه و تنگاتنگ قرار دارد و سازمان در جایگاه راهبردی، متولی عملیاتی کردن تصمیمات و سیاست های بازار سرمایه است.
افزون بر این؛ هدف از تدوین سند راهبردی بازار سرمایه، شناخت وضع موجود و پی ریزی وضعیت مطلوب برای آینده اعلان شده است تا با چنین کاری شکاف بین وضع فعلی و وضع مطلوب مشخص و با تبیین شکاف، درخصوص چگونگی و راه کارهای رسیدن به وضع مطلوب، تصمیمات مناسبی اتخاذ شود تا در نتیجه این امر رسالت ها، چشم اندازها، بیانیه ارزشها، راهبردها و اهداف و برنامه های بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت بازار سرمایه ایران و سازمان تبیین شوند.
بر این اساس سازمان بورس اوراق بهادار با انتشار فراخوانی اعلام کرده است قصد دارد تدوین و نگارش سند راهبردی بازار سرمایه ایران را برون سپاری نماید. این سازمان پس از جمع آوری اطلاعات موردنیاز، متقاضی منتخب را برای اجرای پروژه از بین متقاضیان داوطلب انتخاب خواهد کرد.
بر این اساس متقاضیان توانمند و باسابقه که داوطلب اجرای پروژه تدوین سند راهبردی بازار سرمایه ایران هستند، لازم است اطلاعات خواسته شده را تا ۳۱ فروردین امسال به دبیرخانه سازمان بورس به نشانی تهران، میدان ونک خیابان ملاصدرا پلاک ۱۳ ساختمان شمارۀ ۱ سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال کنند.
انتهای پیام /

ارسال نظر