|
|
کدخبر: ۱۴۸۵۵۷

یک کارشناس بازار سرمایه در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: یک کارشناس بازار سرمایه گفت: هر چند روند خوب و صعودی بورس از نیمه آذرماه سال گذشته دچار کاهش و افت شد اما کسی فکر نمی کرد در سال ۹۲ شاخص بورس تا مرز ۹۰ هزار واحد پیش برود.

ابراهیم خلیلی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، سال ۹۲ را برای بازار سرمایه سالی همراه با روند خوب و صعودی عنوان کرد که بازدهی خوبی را برای سهامداران حقیقی و حقوقی به همراه داشت.
این کارشناس بازار سرمایه افزود: هر چند روند خوب و صعودی بورس از نیمه آذرماه سال گذشته دچار کاهش و افت شد اما کسی فکر نمی کرد در سال ۹۲ شاخص بورس تا مرز ۹۰ هزار واحد پیش برود.
وی با اشاره به این که باوجود تحریم ها و مشکلات فراوان بازار سرمایه روند رو به رشدی را در سال گذشته طی کرد اذعان داشت: اگر حمایتهای کافی از سهامداران و بازار سهام در نیمه دوم سال ۹۲ می شد، شاهد کاهش شاخص و نیز زیان سهامداران به ویژه سهامداران حقیقی نبودیم و با اعمال حمایتها از بورس، شاخص تا ۹۵ هزار واحد هم پیشرفت می کرد.
خلیلی با تاکید بر این که بازار را نباید کنترل کرد و این عرضه و تقاضاست که بورس را به تعادل می رساند گفت: اشتباهات مدیریتی، زیاد بودن ابهام در روند بررسی موضوعاتی مربوط به بورس در بودجه سال ۹۳ و عدم کارشناسی کافی در این زمینه و نیز نبود حمایتهای کافی از سهامداران در روزهای ریزش بورس از جمله مشکلات بازار سهام در سالی که گذشت بود.
این کارشناس شرکت ارزش آفرینان پاسارگاد با اشاره به این که در سال ۹۲ بازار سرمایه خودش را پیدا کرد گفت: اگر حمایتها از بورس جدی تر شود بازار سرمایه در سال ۹۳ سال خوب و سوددهی را پیش روی سهامداران خواهد داشت.
انتهای پیام /

ارسال نظر