|
|
کدخبر: ۱۴۸۵۸۸

خبرگزاری تسنیم: در آخرین هفته سالی که گذشت شاخص بورس با ۲۴۳۲ واحد افزایش به رقم ۷۹ هزار و ۱۵ واحد رسید تا بازار سرمایه کشور در این ارتفاع با سال ۹۲ خداحافظی کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم؛ در آخرین هفته آخرین ماه آخرین فصل سال ۹۲، ارزش کل معاملات سهام و حق تقدم به ۳۵۱۰۷ میلیارد ریال رسید که نسبت به هفته قبل ۱۷۰ درصد افزایش داشت.
همچنین تعداد ۷۲ میلیارد و ۳۴۸ میلیون سهم در ۳۲۲ هزار نوبت معاملاتی دادوستد شد که به ترتیب ۱۶۹ و ۳۵ درصد افزایش را نسبت به هفته قبل خود نشان می دهد.
ارزش معاملات خرد و بلوک هم در این مدت با ۲۰۱۸۸ میلیارد ریال و حجم معاملات خرد و بلوک با ۵۲۴۴ میلیون سهم به ترتیب با ۵۶ درصد و ۹۳ درصد افزایش روبرو شدند.
علاوه بر این؛ ۵۰۶ هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش ۵۰۸ میلیارد ریال در آخرین هفته سال گذشته معامله شد که نسبت به هفته ماقبل خود افزایش ۱۰۵ درصدی را نشان می دهد.
بر اساس این گزارش؛ سهام گروه استخراج ذغال سنگ با ۱۴.۰۲ درصد، سایر محصولات کانی غیرفلزی با ۱۳.۸۶ درصد، سایر واسطه گریهای مالی با ۱۲.۲۳ درصد و سرمایه گذاریها با ۱۱.۱۸ درصد بیشترین درصد تغییر در شاخص را در آخرین هفته اسفند ۹۲ نسبت به سایر گروه ها به خود اختصاص دادند.
افزون بر این؛ در پایان معاملات هفته منتهی به ۲۸ اسفند ماه ۱۳۹۲، شاخص کل با ۲۴۳۲ واحد افزایش نسبت به هفته قبل، به رقم ۷۹ هزارو ۱۵ واحد رسید تا بازار سرمایه کشور در این ارتفاع با سال ۹۲ خداحافظی کند.
شاخص بازار اول نیز با ۱۸۷۵ واحد افزایش به رقم ۵۸ هزارو ۶۰۷ واحد رسید و شاخص بازار دوم هم با ۴۳۱۹ واحد افزایش عدد ۱۵۲ هزارو ۴۴۱ واحد را به خود دید و به ترتیب با ۳.۳ درصد افزایش و ۲.۹۲ درصد افزایش نسبت به هفته ماقبل مواجه شدند.
انتهای پیام /

ارسال نظر