|
|
کدخبر: ۱۴۸۶۶۰

رئیس اتحادیه باغداران در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: رئیس اتحادیه باغداران با بیان اینکه تا کنون مشکلی از نظر کمبود میوه و یا افزایش قیمت وجود نداشته است، گفت: توصیه می کنیم اواخر بهار یا اوایل تابستان دولت برای ذخیره سازی میوه سال آینده با تولیدکنندگان قرارداد منعقد کند.

مجتبی شادلو در گفت وگو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیمدر مورد توزیع ۱۰۰ هزار تن میوه ذخیره شده برای طرح تنظیم بازار شب عید که از ۲۵ اسفند ماه شروع شد، اظهار داشت: قرار بود، اگر بازار نیاز داشته باشد کل ۱۰۰ هزار تن میوه ذخیره شده در ۵ روز پایانی سال توزیع شود، اما به دلیل عدم نیاز بازار و اشباع بودن آن از میوه، بیشتر این حجم هنوز توزیع نشده و به مرور بر اساس نیاز بازار تا ۱۵ فروردین ماه توزیع خواهد شد.

وی با بیان اینکه با توجه به تولید انبوه میوه، افزایش قیمت و یا کمبودی در بازار مشاهده نشد، گفت: برای سال آینده ابتدا اگر خدا کمک کند و عوامل طبیعی از جمله تگرگ و سرما زدگی و طوفان رخ ندهد، روند تولید بر اساس برنامه ریزی های انجام شده هر ساله افزایش پیدا می کند. البته یک نکته اساسی این است که دولت در سال آینده برای ذخیره سازی بهتر است از اواخر بهار یا اوایل تابستان که میوه بر روی درخت است اقدام به بستن قرارداد با تولید کنندگان کند.

رئیس اتحادیه باغداران با اشاره به اینکه اگر دولت زمانی که میوه بر روی درخت است اقدام به قرارداد ذخیره سازی کند دسته بندی میوه از نظر نوع بسته بندی و دانه بندی راحت تر و بهتر خواهد بود، خاطر نشان کرد: هر ساله این موضوع را مطرح می کنیم ولی تا زمانی که دولت اقدام به برنامه ریزی کند، میوه ها چیده و به سردخانه ها منتقل شده است.

شادلو در پایان گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، هر ساله علاوه بر افزایش کیفیت محصولات، جایگزینی درخت های قدیمی و افزایش سطح باغ ها نیز انجام می شود، بنابراین هر ساله حجم تولید افزایش پیدا می کند.

انتهای پیام /

ارسال نظر