|
|
کدخبر: ۱۴۸۶۷۳

مدیر حوزه علمیه شهرستان ورامین گفت: رسانه ملی به عنوان یک دانشگاه عمومی باید فرهنگ سازی کند و حقیقتا عملکرد صدا و سیما در فاطمیه اول ضعیف بوده و قابل قبول نیست.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام سید مهدی محمودی با اشاره به ایام فاطمیه و سوگواری حضرت زهرا(س) اظهار داشت: حضرت زهرا(س) شخصیتی بزرگ و با ویژگی های منحصر به فرد است که در تاریخ اسلام به عنوان نگینی درخشان می درخشد.

این مسئول افزود: امسال ایام فاطمیه اول مصادف با عید نوروز شده است و بزرگان و علما تأکید دارند که مردم علاوه بر انجام مرسومات خوب نوروز مانند صله ارحام، حرمت شهادت بی بی دو عالم را حفظ کنند.

وی ادامه داد: حقیقتا اکثر قریب به اتفاق مردم مومن و انقلابی ایران اسلامی حرمت شهادت حضرت زهرا(س) را حفظ کرده و نشان دادند که همواره مکتب اهل بیت(ع) در زندگی آنان ساری و جاری است.

محمودی اضافه کرد: متأسفانه تعداد بسیار معدودی از مردم با انجام برخی اعمال نظیر ایجاد آلودگی های صوتی و استفاده از موسیقی های مبتذل شأن این ایام را دچار خدشه کردند که این امر به هیچ عنوان در شأن نظام اسلام نیست.

این مسئول عنوان کرد: از راهنمایی و رانندگی و پلیس انتظار می رود همانطور که نسبت بهکمربند ایمنی و تخلفات رانندگی توجه لازم را دارد، با این افراد هنجار شکن نیز برخورد قانونی را انجام دهد.

مدیر حوزه علمیه امام صادق(ع) ورامین با انتقاد از عملکرد رسانه ملی در ایام فاطمیه اول بیان داشت: اگر چه بسیاری از علما و مراجع عظام تقلید قبل از فاطمیه تأکید داشتند که باید این ایام مورد توجه قرار بگیرد اما متأسفانه رسانه ملی که به عنوان یک دانشگاه عمومی باید فرهنگ سازی کند، در این زمینه عملکرد مناسبی از خود به نمایش نگذاشته است و هر روز و شب آهنگ های خلاف شأن ایام فاطمیه از این رسانه پخش می شود.

وی با اشاره به ویژگی های حضرت فاطمه(س) به عنوان اولین نیروی اعتقادی شیعه که به واسطه اهمیت مسئله ولایت تا سر حد جان خود پیش رفت، گفت: حضرت فاطمه(س) الگویی استوار و مقاوم است که در همه ابعاد مکتبی و مذهبی ما نقش دارد.

این کارشناس مذهبی تأکید کرد: سیره آن حضرت در اطاعت پذیری از مقام امامت و ولایت همچون مقام نبوت به عنوان اولین مشخصه رفتار سیاسی ایشان است و حضرت زهرا(س) در اثبات حق و مقابله با انحراف در رهبری امت اسلامی از هیچ کوششی فروگذار نکرد و این امر را تکلیف خود می دانست.

وی ادامه داد: حضرت زهرا(س) را می توان الگوی کامل یک زن مسلمان دانست که در هر زمان و مکانی حاضر نشد اصول و ارزش های اسلامی را فراموش کند و همین علت باعثجاودانگی این شخصیت برجسته تاریخ اسلام شد و امروز تمام زنان مومنه و با فضیلت باید با اقتدا به این بانوی با کرامت همواره در حفظ حجاب و ارزش های اسلامی خود کوشا باشند.

محمودی با اشاره به اینکه زندگی حضرت زهرا(س) چند ویژگی بارز دارد که باید جز الگوهای شیعیان باشد، اظهار کرد: ویژگی اول زندگی حضرت این است که به کیان خانواده اهمیت فوق العاده ای می دادند و مقید بودند که هیچ گاه نباید به ستون های خانواده صدمه ای وارد شود و جایگاه حضرت فاطمه(س) به عنوان همسر، مادر و دختر کاملا مشهود است.

وی اضافه کرد: یکی از مباحثدیگری که می تواند برای جامعه ما الگو باشد بحثعفاف و حجاب حضرت است چرا که ایشان برغم اینکه همواره در میدان های سیاسی و اجتماعی حضور فعال داشتند، ولی عفت و پاکدامنی خود را حفظ می کردند.

ارسال نظر

پربیننده ترین