|
|
کدخبر: ۱۴۸۶۸۵

وزارت راه و شهرسازی خبر داد

خبرگزاری تسنیم: طبق بررسی نقشه های پیشیابی هواشناسی از امروز تا آخر هفته در اکثر مناطق کشور شاهد روند افزایش دما هستیم به طوری که از فردا دمای استان های هرمزگان، نواحی شرقی کشور و جنوب سیستان و بلوچستان روند افزایشی را به خود می گیرند.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از مرکز روابط عموموی و اطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی، این روند در استان هرمزگان شامل تنگه هرمز و خود مجموعه کامل استان هرمزگان است ضمن آن که از روز چهارشنبه شاهد بارش در جنوب کرمان و فارس به صورت رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد خواهیم بود که در پنج شنبه میزان بارش در این دو استان با شدت کمتری ادامه خواهد یافت ضمن آن که احتمال آب گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها در جنوب کرمان و استان فارس دور از انتظار نیست.

بنابر این گزارش از روز پنج شنبه به تدریج شاهد افزایش ابر در استان های شمال غرب، سواحل غرب خزر و استان های شمالی و غربی خواهیم بود که انتظار می رود در این نواحی شاهد بارش باشیم.
هوای تهران در سه روز آینده شاهد آسمان صاف تا کمی ابری است و بیشینه دما در تهران امروز ۱۴ درجه و فردا ۱۶ درجه و در روز چهارشنبه به ۱۷ درجه می رسد.
سردترین مرکز استان در کشور شهر کرد و شهر اردبیل بودند که دمای هوای آن ها امروز به ۶ درجه زیر صفر رسیده و گرمترین مراکز استان ها مربوط به شهر بندرعباس در استان هرمزگان و شهر اهواز در استان خوزستان است که دیروز دمای بهاری آن ها به ۹۲درجه سانتی گراد رسیده است.
امروز درمشهد شاهد مه صبحگاهی، افزایش ابر و بارش پراکنده هستیم و فردا آسمان مشهد همراه با مه صحبگاهی و کمی ابری خواهد بود و احتمال بارش پراکنده برای شهرهای شمالی خراسان رضوی همچون نیشابور و سرخس وجود دارد.

انتهای پیام /

ارسال نظر