|
|
کدخبر: ۱۴۸۶۸۶

در هشت روز اخیر

خبرگزاری تسنیم: از آغاز طرح نوروزی ۹۳ تا پایان تا پایان سومین روز از فروردین ماه جاری، یک میلیون و ۵۴ هزار نفر مسافر از طریق بنادر به جزایر استان هرمزگان جابه جا شده است.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، در هشتمین روز از طرح نوروزی۹۳، حمل و نقل ۲۸۳ هزار و ۷۲۴ نفر مسافر از سرزمین اصلی به جزایر خلیج فارس و بالعکس انجام شد که از اول طرح تا کنون، در سومین روز از فروردین ماه جاری بیشترین آمار مسافری به ثبت رسیده است.

این گزارش حاکی است، در این روز یکهزار و ۶۵۸ مورد تردد شناور مسافری در آبهای استان هرمزگان صورت گرفته و شناورها بنادر را به مقصد جزایر استان و بالعکس ترک کرده اند.
همچنین در روز سوم فروردین ماه، ۳۳ هزار و ۹۴۱ خودرو نیز از طریق بنادر لنگه، کیش، آفتاب، چارک پهل و لافت به مقصد مناطق آزاد قشم و کیش جابه جا شد.
شایان ذکر است، در هشتمین روز نخست طرح نوروزی ۹۳ که ۲۵ اسفند ماه گذشته کلید خورد و تا پانزدهم فروردین ماه جاری ادامه دارد، مجموعاً ۱۲۳ هزار و ۵۷۴ دستگاه خودرو طریق بنادر هرمزگان جابه جا شده است. همچنین طی این دوره زمانی، هفت هزار و ۸۸۷ مورد شناور مسافری در مسیرهای دریایی تردد داشته اند.
لازم به ذکر است، میهمانان نوروزی علاقه مند به سفرهای دریایی هم اکنون می توانند برای سفر به جزایر قشم و هرمز از بندر شهید حقانی بندرعباس و برای سفر با خودرو به جزیره قشم از مسیر دریایی بندر پهل - بندر لافت استفاده کنند. بنادر لنگه، چارک و آفتاب در غرب هرمزگان نیز برای سفر مسافر و خودرو به جزیره کیش آماده خدمات رسانی به مسافران دریایی هستند.

انتهای پیام /

ارسال نظر