|
|
کدخبر: ۱۴۸۶۸۹

خبرگزاری تسنیم: شهردار منطقه ۱۲ تهران گفت: نمایشگاه عطر یاس در تهران قدیم برای آشنایی مردم پایتخت و گردشگران با آداب و رسوم تهران قدیم از تاریخ ۲ تا ۱۶ فروردین ۳ در خیابان باب همایون تهران دایر است.

به گزارش خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، نمایشگاه عطر یاس در تهران قدیم این روزها در میدان امام خمینی(ره) تهران خیابان باب همایون برای بازدید شهروندان تهرانی و آشنایی آنها با حال و هوای قدیم پایتخت در حال برگزاری است.

علی محمد نژاد شهردار منطقه ۱۲ تهران در رابطه با " نمایشگاه عطر یاس در تهران قدیم " به خبرنگار تسنیم گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در رابطه با موضوع فرهنگ، نمایشگاه ویژه عطر یاس را طراحی کردیم تا بتوانیم تصویر تهران قدیم و سنت های قدیم مردم تهران را در خیابان باب همایون به نمایش بگذاریم تا شهروندان پایتخت و گردشگرانی که در ایام نوروز به تهران می آیند بتوانند از این مکان به عنوان یک تفرجگاه استفاده کرده و با سنت های قدیم پایتخت نیز آشنا شوند.

وی افزود: هدف اصلی ما از برپایی نمایشگاه این بود که برای نسل اخیر، تصویری از تهران قدیم و سنت های مردمان قدیمی تر پایتخت را به نمایش بگذاریم. در حقیقت منطقه ۱۲ پیشینه تاریخی شهر تهران است و جا داشت تا این نمایشگاه در آن برگزار شود. منطقه ۱۲ و اماکن موجود در آن به نوعی یک نمایشگاه ذاتی از سنت های قدیمی پایتخت است اما برای اولین بار بود که به شکل رسمی نمایشگاهی را از تهران قدیم در این منطقه برگزار کردیم که مورد استقبال مردم هم قرار گرفت.

شهردار منطقه ۱۲ با اشاره به برگزاری نمایشگاه عطر یاس در تهران قدیم از ۲ تا ۱۶ فروردین ماه گفت: شهرداری تهران با همکاری میراثفرهنگی استان تهران برنامه های مشترک بسیاری را برای شهروندان در نظر گرفته اند.

انتهای پیام /

ارسال نظر