|
|
کدخبر: ۱۴۸۹۳۲

مدیرکل نظارت وارزیابی گردشگری سازمان میراثفرهنگی در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: مدیرکل نظارت وارزیابی گردشگری سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در حال حاضر تعدد مراکز صدور مجوز دفاتر خدمات مسافرتی یکی از بزرگتری چالش های گردشگری کشور است.

عبدالناصر میرچی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، در پاسخ به سؤالی مبنی بر وجود مراکز مختلف صدور مجوز برای دفاتر گردشگری اظهار داشت: تا زمانی که دبیرخانه تاسیس و نظارت بر دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی در وزارت ارشاد مستقر بود به هیچ وجه با مشکلاتی از این دست مواجه نبودیم.

وی اضافه کرد: یکی از بزرگترین چالش های موجود در حوزه گردشگری، تعدد مراکز تصمیم گیری و تعداد دبیرخانه هایی است که هر کدام به فراخور مسؤلیت و ایفای نقشی که دارند به صدور مجوز مبادرت می کنند.

مدیرکل نظارت وارزیابی گردشگری سازمان میراثفرهنگی تصریح کرد: الان موسساتی را داریم که تحت عنوان بند " الف " یا فروش بلیط فعالیت می کنند، همچنین موسساتی بند " ب " هستند که از سازمان میراثفرهنگی مجوز می گیرند و موسساتی هم تحت عنوان بند " پ " در امر زیارت فعالیت می کنند.

میرچی خاطرنشان کرد: ما خود به دنبال آسیب شناسی این موضوع هستیم چرا که یکی از بزرگترین رسالت های سازمان میراثفرهنگی و معاونت گردشگری به عنوان تولیت اصلی بحثگردش و سفر این است که این چالش را با همکاری سازمان های حج و زیارت سازمان هواپیمایی ایران و وزارت راه وشهرسازی حل کند.

انتهای پیام /

ارسال نظر