|
|
کدخبر: ۱۴۸۹۵۳

معاون فرهنگی کمیته امداد امام(ره) در گفت وگو با تسنیم خبر داد

خبرگزاری تسنیم: معاون فرهنگی کمیته امداد امام(ره) از رشد ۶۳ درصدی بهره مندی نخبگان تحت پوشش کمیته امداد از خدمات فرهنگی در سال ۹۲ خبر داد.

اکبر میرشکار در گفت وگو با خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، اظهار داشت: در سال ۹۱ تعداد ۲۲ هزار دانش آموز با کمک خیرین و اعتبارات دولتی به اردو اعزام شدند که در سال ۹۲ این تعداد به ۳۵ هزار نفر رسید ضمن اینکه متون آموزشی در اردوها از حیثکیفیت و کمیت رشد قابل توجهی داشتند.

وی ادامه داد: تعداد پذیرفته شدگان در دانشگاه ها نیز ۱۰ هزار و ۲۵۰ نفر بوده که در مقایسه زمانی قبل ۱۲ درصد رشد داشته است.

معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: تعداد مقالات دانشجویی که در همایش های مختلف در سال ۹۲ ارائه شده به سه هزار و ۸۹۵ مقاله رسیده بود که نسبت به سال قبل ۶۴ درصد رشد نشان می دهد. همچنین مبلغ ۴۵۰ میلیارد ریال به شهریه دانشجویان اختصاص یافت که معادل ۵۰ درصد رشد داشته است.

وی افزود: در سال ۹۲ تعداد دو هزار و ۲۰۹ نفر از دانشجویان و دانش آموزان نخبه از خدمات فرهنگی بهره مند شدند که این تعداد ۶۳ درصد نسبت به سال ۹۱ افزایش رشد نشان می دهد.

میرشکار خاطرنشان کرد: در سال ۹۲ همچنین تعداد ۱۸ هزار نفر از بیسوادان تحت پوشش باسواد شدند و جشن محو بی سوادی در چهار استان کشور برگزار شد، ضمن اینکه خانواده های متقاضی اجرای طرح فلاح در قالب شبکه های محلی و با بهره وری بیشتر از امکانات و اعتبارات مهمان خوان معرفت اهل بیت(ع) بودند.

انتهای پیام /

ارسال نظر