|
|
کدخبر: ۱۴۸۹۶۴

وزارت راه وشهرسازی اعلام کرد

خبرگزاری تسنیم: آزادراه کرج – تهران و بالعکس، آزادراه کرج - قزوین، گلشهر و محور کرج – ماهدشت پرترددترین محورهای کشور در ۲۴ ساعت گذشته بود.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی، براساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی، سامانه های هوشمند ترددشمار برخط و گشتهای شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به استثناء محورهای مسدود و ممنوع ذیلاَ ذکرشده، مابقی محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

در ۲۴ ساعت گذشته، کل تردد ثبت شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۰۱۶ ترددشمار در محورهای برون شهری، نسبت به روز قبل ازآن ۳/۶ درصد افزایش را نشان می دهد.
همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۰ درصد، اوج تردد بین ساعات ۱۷ تا ۱۸ وکمترین تردد بین ساعات۶تا ۷ صبح صورت پذیرفته که هموطنان عزیز با آگاهی از این موضوع می توانند ساعات مناسب تری را برای سفر انتخاب نمایند.

محورهای دارای بیشترین تردد طی ۲۴ ساعت گذشته:

آزادراه کرج – تهران، ک ۲۵،۱۱۳۴۲۲

آزادراه تهران - کرج، ک ۲۵،۱۱۱۹۴۲

آزادراه کرج - قزوین، گلشهر، ۸۵۵۴۸

آزادراه قم _ تهران، ابتدای محور، ۸۴۹۷۵

آزادراه قزوین – کرج، گلشهر، ۸۰۵۸۰

محور کرج - ماهدشت، ۶۷۶۰۲

آزادراه تهران – قم، ابتدای محور، ۵۲۹۰۸

محور لاهیجان - آستانه، ۴۴۹۶۰

محور قائمشهر - ساری، ۳۹۶۲۹

آزادراه کرج – تهران، ک ۲۵،۱۱۳۴۲۲

محورهای مسدود تا اطلاع ثانوی، به دلیل رویدادهای غیرمترقبه:

۱ - محورشمشک - دیزین(جاده اختصاصی حدفاصل پارکینگ بالا تا پارکینگ پایین) واقع در استانالبرز، به دلیل بارش برف، تا اطلاع ثانوی مسدود می باشد. البته همه روزه‏ امکان تردد از تهران به محور شمشک تا پارکینگ بالا، از ساعت ۷ تا ۱۷، همینطور از کرج به محور دیزین تا پارکینگ پایین، به طور ۲۴ساعته، میسر است.
۲ - محورشهداد - نهبندان، مقطع واقع در استانکرمان، به دلیل وقوع سیلاب از کیلومتر ۶۰ تا ۷۳، تا اطلاع ثانوی مسدود می باشد.
۳ - محور پونل - خلخال‏ْ،(از سه راهی پونل تا ورودی جاده زندانه) مقطع واقع در استانگیلان، به دلیل بارش برف، تا اطلاع ثانوی مسدود می باشد.
۴ - محور دیهوک – نهبندان، واقع در استان کرمان به دلیل جاری شدن سیل تا اطلاع بعدی مسدود می باشد.

ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده ای:

۱ - محوراصلی قم – گرمسار و بالعکس، واقع در استانهای تهران‏، سمنان و قم، به دلیل تمدیدعملیات راهسازی، تا مورخ۳۱/۳ / ۹۳، مسدود ومسیرجایگزین برای خودروهای سواری آزادراه قم تهران، برای وسایل نقلیه سنگین محور قدیم قم تهران و در ادامه برای کلیه خودروها، جاده امام رضا به سمت پاکدشت و گرمسار خواهد بود.

ممنوعیت تردد به تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه:

۱ - در محور کرمان راین حسین آباد جیرفت(ساردوئیه جیرفت)، واقع در استان کرمان به دلیل مداخله با ترافیک شهری‏ و تردد در جاذبه های گردشگری و عبور ۲۳ کیلومتری از مسیر فرعی، تردد خودروهای سنگین و حاملین فرآورده های نفتی ممنوع و مسیر جایگزین محور ترانزیت کرمان دهبکری جیرفت، معرفی می گردد. تردد وسایل نقلیه سواری در محور فوق بلامانع است.

انتهای پیام /

ارسال نظر