|
|
کدخبر: ۱۴۹۰۲۷

رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد

خبرگزاری تسنیم: رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه مرحله نخست اعزام زائران ایرانی به عمره مفرده، امروز، هفتم فروردین، پایان می یابد، گفت: در مجموع در این مرحله ۴۴۰ هزار زائر ایرانی به زیارت خانه خدا مشرف می شوند.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت، سعید اوحدی، رئیس این سازمان اظهار داشت: از ابتدای آغاز اعزام های مرحله نخست عمره جاری(۲۶ آذر ماه سال ۹۲) تاکنون بیش از ۴۲۰ هزار زائر ایرانی به زیارت خانه خدا مشرف شده اند و خوشبختانه هیچ مشکل خاصی وجود نداشته است.

رئیس سازمان حج و زیارت از آغاز مرحله دوم اعزام های عمره مفرده جاری از هشتم فروردین خبر داد و گفت: مرحله دوم اعزام های عمره نیز تا پنجم تیر امسال ادامه خواهد داشت.

اوحدی افزود: در مجموع در عمره ۹۳-۹۲ حدود ۸۳۰ هزار زائر ایرانی به سرزمین وحی اعزام می شوند که نسبت به سال گذشته ۶۷ درصد افزایش دارد، هم اکنون روزانه هفت هزار ویزا از طریق کنسولگری های عربستان در تهران و مشهد مقدس برای زائران ایرانی صادر می شود.

بنابر اعلام سازمان حج و زیارت روزانه ۱۴ پرواز و در هفته ۱۰۰ پرواز از ۱۷ ایستگاه پروازی کشور به سمت فرودگاه های مدینه منوره و جده انجام می شود و مدت اقامت زائران ایرانی در عربستان سعودی، ۱۰ روز است که این مدت در ماه مبارک رمضان به ۱۵ تا ۲۱ روز افزایش می یابد. هزینه سفر به عمره مفرده جاری نسبت به سال گذشته حدود ۱۵ درصد کاهش یافته و بر این اساس هزینه سفر به عمره جاری یک میلیون و ۷۰۰ هزار تا دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

انتهای پیام /

ارسال نظر