|
|
کدخبر: ۱۵۰۴۷۳

عضو مجلس خبرگان رهبری:

خبرگزاری تسنیم: عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اقتصاد مقاومتی مورد نظر و تاکید مقام معظم رهبری، در حقیقت همان مقاومت اقتصادی است و سرمایه های اضافی کشور باید برای تولید هزینه شود.

به گزارشخبرگزاری تسنیمازکرمان، آیت الله سید احمد خاتمی شامگاه دوشنبه در جمع عزاداران فاطمی در محل حسینیه ثارالله شهر کرمان با تاکید بر اینکه زندگی تجملاتی اسارت به دنبال دارد، اظهار کرد: مقاومت اقتصادی در شرایطی حاصل می شود که اسارت و وابستگی وجود نداشته باشد.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه برای دستیابی به اقتصاد مقاومتی باید به ارزش ساده زیستی به عنوان یک ارزش کلیدی و اساسی در جامعه توجه شود، افزود: زندگی ساده مورد سفارش پیامبر اسلام(ص) است و زندگی فقیرانه و نیز تجملاتی مورد پذیرش اسلام نیست.

باید سرمایه های اضافی در راه تولید خرج شود

آیت الله خاتمی، با انتقاد از روند ثروت اندوزی در کشور، بیان کرد: باید سرمایه های اضافی در راه تولید خرج شود.

وی با بیان اینکه تولید سبب ایجاد اشتغال می شود، اظهار کرد: سرمایه داران باید سرمایه های خود را در راه رفاه جامعه به کار گیرند.

امام جمعه موقت تهران، با اشاره به اینکه تولید، زمینه ساز اقتصاد مقاومتی است، خاطرنشان کرد: تجملات وابستگی به دنبال می آورد.

آیت الله خاتمی، با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی مورد نظر و تاکید مقام معظم رهبری در حقیقت همان مقاومت اقتصادی است، تصریح کرد: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی «اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دولتی نیست»، بلکه اقتصاد مقاومتی مردم محور است و دولت باید با مدیریت جهادی زمینه مشارکت مردم را فراهم کند.

اقتصاد مقاومتی یک اقتصاد ریاضتی نیست

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اقتصاد دولتی، اقتصادی شکست خورده است، افزود: اقتصاد مقاومتی یک اقتصاد ریاضتی نیست، بلکه با اجرای آن رفاه مناسب برای کشور شکل می گیرد.

وی با اشاره به اینکه در اقتصاد مقاومتی نباید مردم را در تنگنا قرار داد، اظهار کرد: با عزم ملی و مدیریت جهادی می توان بر مشکلات اقتصادی غلبه کرد.

آیت الله خاتمی، با بیان اینکه از ابتدای انقلاب توطئه های متعددی علیه نظام و انقلاب طراحی و اجرا شده است، گفت: همه این توطئه ها با هدف ضربه زدن به کشور و انقلاب طرح ریزی شدند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه یکی از این توطئه ها، توطئه های اقتصادی است، افزود: بی سابقه ترین تحریم ها در ۱۰۰ سال اخیر از مرداد سال ۹۱ علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال شد.

وی با اشاره به اینکه مهمترین هدف از اعمال تحریم های اقتصادی، قطع حمایت مردم ایران از ولایت و انقلاب بود، تصریح کرد: خوشبختانه این مسئله نتیجه عکس داد و دشمنان به اهداف شوم خود نرسیدند.

آیت الله خاتمی، اظهار کرد: بر اساس پیش بینی رئیس جمهور آمریکا، یک ماه پس از اعمال تحریم ها، ایران دست تسلیم خود را بلند می کند، اما مردم ایران یک ماه بعد و آن هم در روز قدس، دست های گره کرده خود را با شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل بلند کردند.

دولتمردان آمریکا در حال خمیازه کشیدن هستند

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مردم دشمنان را در رسیدن به اهداف شومشان ناکام گذاشتند، خاطرنشان کرد: دولتمردان آمریکا به ویژه اوباما با طولانی شدن انتظارشان برای مشاهده جدایی ملت ایران از انقلاب اسلامی، در حال خمیازه کشیدن هستند.

وی با تاکید بر اینکه یکی دیگر از توطئه های دشمنان، توطئه فرهنگی است، افزود: مستکبران قصد دارند ارزش های والای نظام، ایثار، بینش های خداگرایانه، شهادت، فداکاری، استکبارستیزی و نفرت از استکبار را به بینش مادی گرایانه تغییر دهند.

تحول فرهنگی بسیار آرام و خزنده است

آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه تحول فرهنگی بسیار آرام و خزنده است، بیان کرد: ماهواره ها، رسانه های مکتوب، دیداری، شنیداری و مجازی کم کم مردم یک ملت را از فرهنگ و آداب و رسومشان دور می کنند.

امام جمعه موقت تهران، با بیان اینکه مقام معظم رهبری امسال را با توجه به این توطئه ها سال اقتصاد و فرهنگ نامگذاری کردند، افزود: مردم و مسئولان باید همچون گذشته با عزم ملی و مدیریت جهادی در برابر این توطئه ها ایستادگی کنند.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با گرامی داشت ۱۲ فروردین به عنوان نخستین روز حکومت الله بر ایران اسلامی، گفت: این روز در بین تمام انقلاب های دنیا بی سابقه است، زیرا مردم ۴۰ روز پس از پیروزی انقلاب با بیش از ۹۸ درصد رای مثبت به جمهوری اسلامی، شکل نظام خود را تعیین کردند.

آیت الله خاتمی، با بیان اینکه امام راحل(ره) ۱۲ فروردین را یکی از بزرگترین اعیاد ملی و مذهبی می دانستند، خاطرنشان کرد: در این روز پایه های ۲۵۰۰ ساله حکومت طاغوتی در ایران فرو ریخت و به خواست و اراده مردم حکومت دینی جانشین آن شد.

انتهای پیام / ب

ارسال نظر