|
|
کدخبر: ۱۵۰۴۹۸

تهیه کننده برنامه اشراق گفت: شبکه یک سیما از چهارشنبه شب ویژه برنامه شهادت حضرت زهرا(س) را پخش می کند.

به گزارشمشرقبه نقل از ایرنا، بهروز امانی روز دوشنبه با اعلام این مطلب اظهار کرد: به مناسبت شهادت دختر رسول اکرم صلی ا… علیه وآله چهارشنبه و پنجشنبه ویژه برنامه هایی با موضوع معرفی شخصیت این بانوی بزرگ اسلام تهیه و پخش می شود.

به گفته امانی چهارشنبه شب از ساعت ۲۰ تا ۲۱ ویژه برنامه اشراق میزبان حجت الاسلام غضنفری کارشناس مسایل دینی است که درباره زندگی و شهادت حضرت زهرا(س) صحبت می کند.

وی افزود: روز پنجشنبه نیز از ساعت ۱۲ تا ۱۳:۵۰ ویژه برنامه ای با حضور حجت الاسلام قائمی رییس پژوهشگاه دانشنامه فاطمی پخش می شود.

تهیه کننده برنامه اشراق یادآور شد: دعوت از امیرحسین میرحسینی شاعر و امیر حسین محمودیان مداح و پخش گزارش های مردمی درباره شخصیت حضرت زهرا(س) از دیگر بخش های برنامه روز پنجشنبه است.

برنامه اشراق کاری از گروه معارف شبکه یک سیماست که اجرای آن را سید مرتضی جوادی و مهدی محمد طاهری برعهده دارند.


** بزرگداشت روز جمهوری اسلامی ایران با سراج

ویژه برنامه سراج روز سه شنبه با موضوع مقایسه شرایط بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب های معاصر جهان از شبکه یک سیما پخش می شود.

در این مستند ۲ قسمتی که حسین سبطی تهیه کنندگی آن را برعهده دارد علاوه بر پخش تصاویری از حضور گسترده مردم در همه پرسی ۱۲فروردین، مروری نیز بر توطئه هایی که از بعد از ۱۲ فروردین علیه جمهوری اسلامی ایران شده است خواهد شد.

اولین قسمت این مستند فردا سه شنبه ساعت ۲۱:۵۰و دومین قسمت آن چهارشنبه در همین ساعت پخش می شود.

سراج کاری از گروه حماسه و دفاع شبکه یک سیما است که با هدف معرفی تاریخ انقلاب اسلامی ساخته و پخش می شود.


** بهار ایرانی ۱۵ فروردین از رادیو ایران پخش نمی شود

تهیه کننده برنامه رادیوویی طنز جمعه ایرانی گفت: به مناسبت ایام عزاداری حضرت فاطمه زهرا(س) روز جمعه۱۵ فروردین هنرمندان جمعه ایرانی، برنامه ˈبهار ایرانی ˈرا اجرا نمی کنند.

سعید توکل روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با اعلام این خبر گفت: چون روز پنج شنبه ۱۴ فروردین سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) است، جالب نیست که رادیو فردای آن روز برنامه ای شاد پخش کند برای همین تصمیم گرفته شد که در روز ۱۵ فروردین برنامه ˈبهار ایرانیˈ پخش نشود.

وی ادامه داد: در روز سه شنبه ۱۲ فروردین آخرین برنامه ˈبهار ایرانی ˈویژه عید نوروز از ساعت ۹ به مدت دو ساعت از رادیو ایران پخش می شود که این برنامه حال و هوای بهاری خواهد داشت و روزبه نعمت اللهی خواننده و آهنگساز کشورمان قطعاتی را به طور زنده اجرا می کند.

تهیه کننده برنامه نوروزی بهار ایرانی یادآور شد: پخش لطیفه های شاد، آیتم های نمایشی و تبریکات روز ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران از دیگر بخش های این برنامه است.

در روز جمعه ۱۵ فروردین به جای برنامه بهار ایرانی برنامه ˈبهار در خانه ما ˈکار یاز گروه خانواده به طور زنده از آنتن رادیو ایران پخش می شود.

ارسال نظر