|
|
کدخبر: ۱۵۰۵۱۰

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی:

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: اگر روند فعلی شدت انرژی کنترل نشود تا سال ۱۴۰۴ مصرف داخل از کل عرضه انرژی کشور فراتر رفته و هیچگونه امکان صادراتی وجود نخواهد داشت.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، عباس کاظمی، معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده های نفتی به کارگیری فناوری های قدیمی و غیرکارا در بخش های مصرف کننده انرژی نهایی، عدم استفاده از ظرفیت کامل صنایع و کارخانجات و عدم حساسیت و اطلاع مصرف کنندگان انرژی نسبت به روش های صحیح و کارای مصرف را نیز از دیگر دلایل پایین بودن بهره وری انرژی در کشور دانست.

وی با تاکید بر صرفه جویی انرژی در کشور افزود: تمامی اقداماتی که برای استفاده بهینه و صیانت از منابع انرژی در دو بعد عرضه و تقاضا صورت می گیرد صرفه جویی انرژی نام دارد.

کاظمی صرفه جویی در بعد عرضه را شامل حداکثر بهره برداری از منابع، جایگزینی منابع انرژی و به حداقل رساندن تلفات و ضایعات عنوان کرد.

وی ادامه داد: استفاه از تجهیزات با راندمان بالا، کنترل رشد مصرف و تقاضا، استفاده از انرژی های جایگزین و حداکثر استفاده از منابع انرژی نیز پارامترهای صرفه جویی در بعد تقاضای انرژی محسوب می شود.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور همچنین شدت انرژی در کشور را بسیار بالا عنوان کرد و افزود: این عامل نیز می تواند در کاهش بهره وری و عدم تحقق اهداف چشم انداز بسیار تاثیر گذار باشد.

این مقام مسوول اظهار کرد: اگر روند فعلی شدت انرژی کنترل نشود تا سال ۱۴۰۴ مصرف داخل از کل عرضه انرژی کشور فراتر رفته و هیچگونه امکان صادراتی وجود نخواهد داشت.

وی افزود: در این صورت نه تنها به اهداف مصوب در سند چشم انداز نخواهیم رسید، بلکه یکی از واردکنندگان اصلی حامل های انرژی در جهان نیز خواهیم بود.

انتهای پیام /

ارسال نظر