|
|
کدخبر: ۱۵۰۵۳۱

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه معاون هنری خود روز گذشته با حضور در بیمارستان از محمد رضا لطفی عیادت کرد و در جریان آخرین مراحل درمانی این نوازنده صاحب نام موسیقی کشور قرار گرفت.

به گزارش مشرق، علی جنتی در این دیدار گفت: حتما دعاهای مردم هنردوست و علاقه مندان شما پشت سر شما است و باعثخواهد شد روز به روز حال تان بهتر شود و دوباره روی صحنه بیایید تا از صدای تار شما بهره ببریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی محمدرضا لطفی را یکی از بهترین هنرمندان موسیقی کشور خواند که پیش و پس از انقلاب هنر موسیقی را ارتقا داد و ابراز امیدواری کرد که این هنرمند هر چه زودتر سلامت خود را بازیابد.

او درباره بیمه هنرمندان نیز تاکید کرد: ما صندوق حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران داریم که حدود ۶۰ هزار نفر را تحت پوشش دارد و این افراد عموما از بیمه های تامین اجتماعی استفاده می کنند. البته برخی مشکلات هست مثلا کسانی را که بیش از پنجاه سال سن دارند، بدوا نمی توانیم بیمه شان کنیم ولی هنرمندانی که از پیش بیمه شده اند همچنان از این امکان استفاده می کنند.

علی مرادخانی معاون هنری وزیر ارشاد نیز برای لطفی آرزوی بهبودی کرد و گفت: صدای تار لطفی در ذهن مردم ماندگار است و آثارش از اذهان پاک نمی شود. آقای لطفی نیاز به آسایش و آرامش دارد و باید بیش تر استراحت کند تا انشالله هر چه زودتر بهبود یابد.

داود گنجه ای، نوازنده و عضو شورای عالی خانه موسیقی نیز که در این دیدار حضور داشت، تصریح کرد: لطفی یک دنیاست و خدمات بی شماری به هنر موسیقی کرده و همواره از هنر و هنرمندان دفاع کرده است.

محمدرضا لطفی، موسیقی دان و نوازنده صاحب نام تار، مدتی است که برای تکمیل روند درمان و بهبودی خود در بیمارستان بستری است.

ارسال نظر