|
|
کدخبر: ۱۵۰۶۱۲

کارشناس هواشناسی در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: هوای اکثر نقاط کشور فردا در روز طبیعت گرم و آفتابی خواهد بود که به تدریج بر شدت ابرها افزوده می شود.

فریبا گودرزی، کارشناس سازمان هواشناسی در گفت وگو با خبرنگار محیط زیستخبرگزاری تسنیمدرباره آخرین وضعیت هوای کشور اظهار داشت: امروز بارش پراکنده باران همراه با وزش باد در شمال شرق و نوار شرقی کشور پیش بینی می شود که به تدریج این سامانه بارشی از کشور خارج خواهد شد.

وی ادامه داد: فردا سامانه بارشی دیگری از جنوب غرب وارد کشور شده که موجب بارش برف در استان های چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و ارتفاعات اصفهان می شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی گفت که فردا بارش باران برای استان های اصفهان، خوزستان، کرمانشاه، همدان، ایلام، یزد و بوشهر پیش بینی می شود. همچنین برای فردا بارش پراکنده در پایتخت، البرز و قم را شاهد خواهیم بود.

گودرزی افزود: فردا شدت بارش ها در استان های فارس، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال بختیاری همراه با رعد و برق خواهد بود.

وی افزود: برای روز پنج شنبه بارش باران در شمال شرق، شرق و جنوب شرق پیش بینی می شود که برای روز جمعه علاوه بر استان های ذکرشده بارش باران به نیمه شرقی کشور رسیده شنبه سامانه بارشی از کشور خارج می شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی درباره آخرین وضعیت هوای پایتخت اظهار داشت: امروز تهران شاهد وزش باد و در ارتفاعات بارش باران خواهد بود و فردا نیز آسمان تهران نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده و رعد و برق است.

گودرزی ادامه داد: حداکثر دمای تهران به ۱۳ درجه و حداقل به صفر درجه می رسد که باید گفت تهران امروز سه درجه کاهش دما خواهد داشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی گفت که فردا و در روز طبیعت، اکثر نقاط کشور هوایی گرم خواهد داشت ولی با توجه به وجود سامانه جدید بارشی احتمال بارندگی می رود و تهران نیز از ظهر فردا شاهد بارش باران خواهد بود.

وی گفت: سردترین نقطه کشور امروز اردبیل با ۱۴ درجه زیر صفر پیش بینی شده است.

انتهای پیام / *

ارسال نظر