|
|
کدخبر: ۱۵۰۶۱۳

رئیس جدید اورژانس کشور:

خبرگزاری تسنیم: رئیس جدید مرکز مدیریت حوادثو فوریت های پزشکی کشور گفت: ۱۳۰ هزار نفر در ۱۵ روز تعطیلات، یعنی(از ۲۵ اسفند سال ۹۲ لغایت ۱۰ فرودین ۹۳) اورژانسی شدند.

به گزارش گروه سلامتخبرگزاری تسنیم، امین صابری نیا با اشاره به اینکه از ابتدای طرح امداد نوروزی تاکنون(از ۲۵ اسفند سال ۹۲ لغایت ۱۰ فرودین ۹۳) بیش از ۱۳۰ هزار و ۲۷۹ ماموریت توسط اورژانس ۱۱۵ در سراسر کشور انجام شده استف اظهار داشت: در سراسر کشور ۸۱۰ پایگاه شهری، ۱۲۷۶ پایگاه جاده ای و در کل ۲۰۸۶ پایگاه اورژانس ۱۱۵ و بیش از ۱۴ هزار و ۶۰۰ تکنسین فوریت های پزشکی مشغول خدمت رسانی به هم میهنانمان هستند. همچنین ۲۱۳ ایستگاه سلامت درصورت نیاز خدمات سرپایی با توجه به داروها و تجهیزات به هموطنان ارائه می کنند و ۲۴ ساعته دایر هستند.

وی ادامه داد: آمبولانس های اورژانس ۱۱۵، از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۲ ظهر و از ساعت ۱۶ لغایت ۲۰ در حاشیه جاده ها به صورت پررنگ به منظور اطلاع رسانی و سرعت دهی در امر امداد رسانی و افزایش امنیت خاطر مسافرین مستقر هستند، که از ابتدای طرح تاکنون، ۲۲ هزار و ۷۸۳ ماموریت ترافیکی و ۱۰۷ هزار و ۷۰۳ ماموریت غیرترافیکی توسط تکنسین های اورژانس ۱۱۵ صورت گرفت.

رئیس مرکز مدیریت حوادثو فوریت های پزشکی کشور اظهار داشت: نیروهای امدادی اورژانس ۱۱۵ پس از ارائه خدمات پزشکی به مصدومان حوادثو بیماران یاد شده، بیش از ۵۶ هزار و ۸۵۹ نفر از بیماران و مصدومان را برای دریافت مراقبت های تخصصی بیشتر به مراکز درمانی منتقل کردند که بیش از ۶۲ هزار و ۱۵۷ مورد از آسیب دیدگان و بیماران، توسط اقدام به موقع و تخصصی تیم های اورژانس ۱۱۵ در محل درمان شدند. همچنین در ۲۶ حادثه بالگرد امدادی اورژانس ۱۱۵ در صحنه حاضر و ۷۶ مصدوم را پس از ارائه خدمات پزشکی به بیمارستان منتقل کردند.

به گزارش روابط عمومی اورژانس کشور، در حال حاضر تعداد ۵ پایگاه امداد هوایی در حال امداد رسانی به امدادخواهان هستند که این پایگاه ها در شهرستانهای شیراز، تهران، شاهرود، زاهدان و ساری مستقر هستند.

براین اساس از هموطنان درخواست می شود در صورت نیاز به خدمات فوریت های پزشکی با شماره ۱۱۵ تماس بگیرند و برای کمک به مصدوم یا بیمار شرح حال اولیه را به کارشناس مربوطه ارائه کنند. برای کاهش زمان حضور کارشناسان اورژانس ۱۱۵ بر بالین بیمار، در اعلام آدرس محل حادثه یا منزل از علائم واضح و نشانه های مشخص در مسیر استفاده کنند.

در صحنه حادثه حتی المقدور مصدوم را جابجا نکنند، مگر در صورت وجود خطر جدی و تهدید کننده مثل انفجار یا سقوط. از ازدحام در محل حادثه ورانندگی در خطوط ویژه نیروهای امدادی خودداری شود، و مسیر خودروی امدادی باز نگه داشته شود، و در این زمینه تذکرات و دستورات تلفنی کارشناسان ۱۱۵ را تا رسیدن تیم های امدادی به دقت اجرا کنند.

انتهای پیام /

ارسال نظر