|
|
کدخبر: ۱۵۰۶۱۴

در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: کارشناس محیط زیست گفت: فعالان محیط زیست روز طبیعت را دوست ندارند، چرا که در این روز شاهد تخریب طبیعت و فضای سبز هستیم.

حسین عبیری گلپایگانی در گفت وگو با خبرنگار محیط زیستخبرگزاری تسنیم، در خصوص مراسم روز طبیعت اظهار داشت: فعالان محیط زیست روز طبیعت را دوست ندارند، چرا که در این روز شاهد تخریب طبیعت و فضای سبز هستیم.

وی ادامه داد: شهروندان به مناطق طبیعی خسارت وارد می کنند و در روز طبیعت برای محیط زیست معضل هستند، چرا که زباله در فضای سبز می ریزند و درختان را می شکنند. همچنین، با خودرو وارد مرتع می شوند، که این خود یکی از مشکلات اساسی است.

این فعال محیط زیست بیان کرد: شهروندان باید نکات زیست محیطی را رعایت کند و همیشه این شعار بر ذهنشان باشد که وقتی از فضای سبز استفاده می کنند هیچ چیز از آنجا با خود نبردند، و هیچ چیز با خود در آن جا نگذارند.

عبیری گلپایگانی بیان کرد: سازمان محیط زیست در رسانه ها باید در زمینه آگاه سازی شهروندان در زمینه استفاده درست از محیط زیست اقدام کند و کار فرهنگی در این زمینه باید صورت پذیرد، چرا که روز طبیعت بسیار مهم است و نباید طبیعت را به منطقه مخروبه تبدیل کنیم.

وی بیان کرد: روز طبیعت روزی است که خانواده ها در کنار یکدیگر جمع می شوند و باید به درستی از طبیعت استفاده کنند.
انتهای پیام /

ارسال نظر