|
|
کدخبر: ۱۵۰۶۲۸

وزیر بهداشت سوریه:

خبرگزاری تسنیم: وزیر بهداشت سوریه در دیدار رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ میزان کمک های دارویی و پزشکی را متناسب با بحران سوریه ندانست.

به گزارش گروه بین المللخبرگزاری تسنیمبه نقل ازخبرگزاری سوریه(سانا)، سعد النایف وزیر بهداشت سوریه پس از دیدار با بوریس میشل رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ در دمشق، گفت: کمک های پزشکی و بهداشتی سازمان های بین المللی به سوریه در حد و اندازه بحران و چالش های که بخش بهداشتی با توجه به اقدامات تروریست ها با آن روبرو است نیست.

وی تاکید کرد: قبلا وعده تامین آمبولانس، داروهای خاص و کلینک های سیار داده شده بود اما تاکنون هیچ کمکی در این زمینه نشده است.

وی خواستار همکاری و هماهنگی بیشتر کمیته بین المللی صلیب سرخ با با وزارت بهداشت سوریه برای کمک رسانی به همه مناطق و پرهیز از مواضع دوگانه شد و از آمادگی وزارتخانه متبوعش برای رساندن کمک های انسانی بین المللی به همه مناطق سوریه خبر داد.

النایف از ادامه تلاش های وزارت بهداشت سوریه برای فراهم آوردن همه نیازهای پزشکی به هموطنان بدون هیچ تبعیضی خبر داد و افزود: کمک هایی به برخی مناطق تحت قلمرو گروه های مسلح با وجود همه دشواری های موجود شده است.

از سوی دیگر میشل گفت: ما نیازهای بهداشتی فراوان سوری ها را درک می کنیم و تمام تلاش خود را برای فراهم آوردن همه نیازهای پزشکی و دارویی سوریه به عمل خواهیم آورد. وی افزود: ادامه بحران به مفهوم نیازهای بیشتر است.

انتهای پیام /

ارسال نظر