|
|
کدخبر: ۱۵۰۷۵۰

وزارت راه وشهرسازی اعلام کرد

خبرگزاری تسنیم: براساس تصاویر دریافتی از دوربینهای نظارتی، سامانه های هوشمند ترددشمار برخط و گشتهای شعب راهداری سراسر کشور آزادراه های استان های البرز، گیلان، آذربایجان شرقی و قم پرترددترین های ۱۲ فروردین بودند.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی، براساس تصاویر دریافتی از دوربینهای نظارتی، سامانه های هوشمند ترددشمار برخط و گشتهای شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به استثناء محورهای مسدود و ممنوع ذیلاَ ذکرشده، مابقی محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.
در۲۴ ساعت گذشته، کل تردد ثبت شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۹۸۲ ترددشمار در محورهای برون شهری، نسبت به روز قبل ازآن ۸.۳ درصد کاهش را نشان می دهد.
همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۱ درصد، اوج تردد بین ساعات ۱۶ تا ۱۷ وکمترین تردد بین ساعات۶ تا ۷ صبح صورت پذیرفته که هموطنان عزیز با آگاهی از این موضوع می توانند ساعات مناسب تری را برای سفر انتخاب نمایند.


محورهای دارای بیشترین تردد در ۲۴ ساعت گذشته:

آزادراه کرج - تهران: ۱۰۴۳۴۱

آزادراه تهران - کرج: ۸۸۸۱۴

آزادراه قزوین - کرج: ۸۰۴۶۳

لاهیجان - آستانه: ۴۲۳۷۷

ایلخچی - تبریز: ۳۶۶۳۴

آزادراه قم - تهران: ۳۶۴۴۰

مشهد - چناران: ۳۵۹۱۷

مرودشت - شیراز: ۳۵۲۲۳

قائمشهر - بابل: ۳۵۲۱۱

آزادراه تهران - قم: ۳۵۰۰۴

محورهای مسدود تا اطلاع ثانوی، به دلیل رویدادهای غیرمترقبه:

۱. محورشمشک - دیزین(جاده اختصاصی حدفاصل پارکینگ بالا تا پارکینگ پایین) واقع در استانالبرز، به دلیل بارش برف، تا اطلاع ثانوی مسدود می باشد. البته همه روزه‏ امکان تردد از تهران به محور شمشک تا پارکینگ بالا، از ساعت ۷ لغایت ۱۷، همینطور از کرج به محور دیزین تا پارکینگ پایین، به طور ۲۴ساعته، میسر است.
۲. محورشهداد - نهبندان، مقطع واقع در استانکرمان، به دلیل وقوع سیلاب از کیلومتر ۶۰ تا ۷۳، تا اطلاع ثانوی مسدود می باشد.
۳. محور پونل - خلخال‏ْ،(از سه راهی پونل تا ورودی جاده زندانه) مقطع واقع در استانگیلان، بدلیل بارش برف، تا اطلاع ثانوی مسدود می باشد.

ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده ای:

۱ - محوراصلی قم – گرمسار و بالعکس، واقع در استانهای تهران‏، سمنان و قم، به دلیل تمدیدعملیات راهسازی، تا مورخ۳۱/۳ / ۹۳، مسدود ومسیرجایگزین برای خودروهای سواری آزادراه قم تهران، برای وسایل نقلیه سنگین محور قدیم قم تهران و در ادامه برای کلیه خودروها، جاده امام رضا به سمت پاکدشت و گرمسار خواهد بود.

ممنوعیت تردد به تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه:

۱ - در محورکرمان راین حسین آباد جیرفت(ساردوئیه جیرفت)، واقع در استانکرمان به دلیل مداخله با ترافیک شهری‏ و تردد در جاذبه های گردشگری و عبور ۲۳ کیلومتری از مسیر فرعی، تردد خودروهای سنگین و حاملین فرآورده های نفتی ممنوع و مسیر جایگزین محور ترانزیت کرمان دهبکری جیرفت، معرفی می گردد. تردد وسایل نقلیه سواری در محور فوق بلامانع است.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین