|
|
کدخبر: ۱۵۰۷۹۵

طب سنتی و سبک زندگی سالم /

خبرگزاری تسنیم: یک کارشناس طب سنتی گفت: نوشیدنی ها علاوه بر اینکه نیازمندی های بدن انسان را تامین می کند، بسیاری از ناراحتی ها و کسالت ها را بر طرف می کند، مثلاً نوشیدن یک لیوان آب و عسل و لیمو ترش برای رفع خستگی مفید است و نشاط خاصی به افراد می دهد.

سید جواد علوی در گفت وگو با خبرنگار سلامتخبرگزاری تسنیم, اظهار داشت: نوشیدنی ها به دو گروه عمده نوشیدنی های سرد و گرم تبدیل می شود، البته هر نوشیدنی جایگاه خاص خود را دارد و اگر به موقع استفاده شود نتیجه جالبی در پی خواهد داشت.

به گفته وی برای مثال نوشیدن یک لیوان آب و عسل و لیمو ترش برای رفع خستگی مفید است و نشاط خاصی به افراد می دهد، مثلاً در هوای سرد نوشیدن یک فنجان کاکوتی و پونه کوهی با عسل گرمای لذت بخشی به انسان می دهد.

این کارشناس طب سنتی افزود: نوشیدنی ها علاوه بر اینکه نیازمندی های بدن انسان را تامین می کند، بسیاری از ناراحتی ها و کسالت ها را بر طرف می کند، به عنوان مثالنوشیدن یک تا ۲ لیوان آویشن شیرازی با پونه کوهی دردهای دوران قاعدگی را تسکین می دهد.

علوی عنوان کرد: شیرهای گیاهی که از مغزهای گیاهی مانند بادام, گردو, فندق و پسته تهیه می شودکه بامصرف این نوشیدنی های خوشمزه می توان بسیاری از کسالت های عارضی را برطرف کرد و نشاط و آرامش را به افراد بازمی گرداند.

وی اضافه کرد:شیر بادام و شیر پسته و شیر گردو و شیر فندق از بهترین و گواراترین نوشیدنی هاست که هر کدام دارای خاصیت غذایی عالی است. برای تهیه هر کدام از این نوشیدنی ها می توان ۵۰ گرم مغز را با ۳ قاشق غذاخوری و ۳ لیوان آب سرد مخلوط و داخل مخلوط کن ریخت و به صورت شیر در آید.

این کارشناس طب سنتی خاطرنشان کرد:شیربادام الکترولیت های بدن را تنظیم و برای رشد و نمو کودکان بسیار مفید است و موجب لطافت پوست می شود و به آن شادابی و نشاط می بخشد. شیر گردو برای مبتلایان به صرع مفید نیست. همچنین، شیر پسته برای بیماران دارای کم خونی مفید است.

انتهای پیام /

ارسال نظر