|
|
کدخبر: ۱۵۰۷۹۸

تهران فردا ۳ درجه خنک تر می شود

خبرگزاری تسنیم: کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امشب اواخر وقت شاهد بارش باران در تهران خواهیم بود.

امین حسینی نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی در گفت وگو با خبرنگار محیط زیستخبرگزاری تسنیم، در خصوص آخرین وضعیت هوای کشور و روز طبیعت اظهار داشت: امروز سامانه بارشی وارد کشور شده است و ما بارش ها را در جنوب غرب، غرب، جنوب، دامنه های زاگرس و جنوبی البرز و سواحل غربی دریای خزر شاهد هستیم که برای مناطق مرتفع و سردسیر بارش ها به شکل برف خواهد بود.

وی ادامه داد: فردا گستره بارش ها علاوه بر مناطق فوق به ناحیه مرکزی شمال شرق و شرق کشور و همچنین برخی مناطق جنوب شرق می رسد.

این کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز در استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، مناطق زاگرسی فارس، مناطق غرب کرمان و جنوب استان یزد، لرستان، بوشهر، نیمه غربی اصفهان و همچنین در بعدازظهر امروز قسمت مرکزی، همدان، قم و اصفهان بارندگی خواهند داشت.

نقشینه عنوان کرد: از امشب بارش ها به دامنه های جنوبی تهران و البرز کشیده می شود که دور از انتظار نیست که اواخر وقت امروز تهران، شاهد رگبار و بارش باران باشد.

وی ادامه داد: روی ارتفاعات تهران نیز ما شاهد بارش برف خواهیم بود که فردا از اواسط روز به تدریج بارش ها از غرب و جنوب غرب کشور خاتمه می یابد.

این کارشناس سازمان هواشناسی اظهار داشت: با نفوذ هوای سرد، سواحل شمالی کشور سردتر خواهد شد و بارندگی در سواحل شمالی بوجود خواهد آمد. همچنین جمعه سامانه بارشی در نیمه شرقی کشور فعال است و شنبه از مرز شرقی کشور این سامانه خارج می شود.

نقشینه بیان کرد: امروز و فردا خلیج فارس مواج است و پنجشنبه و جمعه دریای خزر به دلیل وزش باد شدید مواج نیز است.

وی افزود: فردا سواحل شمالی کشور شاهد کاهش دما خواهد بود. به طور مثال برای استان گیلان و مازندران ۵ درجه اُفت دما خواهیم داشت و این کاهش دما محسوس است و مجدداً روز جمعه کاهش دما در سواحل شمالی از بین می رود.

وی ادامه داد: تهران فردا ۳ درجه خنک تر می شود و امشب در اواخر وقت شاهد بارش باران در پایتخت هستیم.

این کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: کاهش دمای نسبی برای سایر نقاط کشور امروز وجود دارد، ولی روز طبیعت که امروز است در اکثر نقاط هوا گرمتر می شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین