|
|
کدخبر: ۱۵۰۸۱۰

طب سنتی و سبک زندگی سالم /

خبرگزاری تسنیم: دستیار تخصصی طب سنتی گفت: مصرف فرنی, شیر برنج و شیر برای کودکان بسیار مفید است و سالم ترین غذا برای آنهاست، اگر استعداد بیماری وجود داشته باشد، آن استعداد از بیمار سلب می شود و اگر مریض باشند، بیماری آنها درمان می شود.

مرضیه قرائتی در گفت وگو با خبرنگار سلامتخبرگزاری تسنیم، اظهار داشت: یکی از عادات بسیار خوب برای کودکان عادت دادن به مصرف به شیر و مداومت به آن است، که صبح ناشتا داده شود یا با آرد و برنج فرنی تهیه و به آنها داده شود، که سالم ترین غذا برای آنهاست. زیرا اگر استعداد بیماری داشته باشند آن استعداد را از آنها سلب می کند و اگر مریض باشند بیماری آنها را درمان می کند.

به گفته وی بعضی از کودکان به دلیل اینکه عادت به خوردن غذا کرده اند، آنرا هضم نکنند و به آنها ضرر برسد و برای آنها شیری که غذای بسیار خوبی بود مثل سم می شود. در آن وقت نباید بدهند.

این دستیار تخصصی طب سنتی افزود: باید هر صبح که کودکان از خواب بیدار می شوند و هر وقت که غذا می خورند دهانشان را با آب سرد بشویند، تا دندان هایشان محفوظ بماند. بعضی گفته اند یکی از چیزهایی که برای اطفال سالم مضر است آن است که برای تغذیه شیوه غذایی یکنواختی تعیین کنند و ساعت خاصی را برای خوردن مشخص کنند.

قرائتی عنوان کرد: باید به کودکان سالم غذاهای سالم داده شود، شیوه تهیه غذای آنها را هر روز تغییر دهند و هر وقت گرسنه می شوند به آنها غذا بدهند، بخصوص وقتی که این تغییر موافق مزاج آنها باشد.

وی خاطرنشان کرد: اطفال خودشان متوجه حالت دندان خود نیستند، باید آنها را از شکستن چیزهای سخت مثل فندق، گردو و امثال آنها منع کرد. همچنین، چیزهایی که در بین دندان های آنها مانده است را با خلال یا نخ دندان پاک کرد و بیرون آورد.

انتهای پیام /

ارسال نظر