|
|
کدخبر: ۱۵۰۸۱۶

تسنیم گزارش می دهد

خبرگزاری تسنیم: قیمت فروش سیلندرهای ۱۱ کیلویی گاز مایع از سوی دولت به شرکت های توزیع کننده آن با افزایش ۱۶.۷ درصدی از ۱۸۰ تومان در هر کیلو به ۲۱۰ تومان رسید که این افزایش قیمت در قیمت نهایی عرضه تأثیرگذار خواهد بود.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، سیلندر ۱۱ کیلویی گاز مایع که در شهرها و روستاهایی که هنوز از نعمت گاز طبیعی برخوردار نشده اند، منبع اصلی تأمین انرژی است در ابتدای تیرماه سال ۹۲ با افزایش ۲۰ درصدی از ۵ هزار تومان به ۶ هزار تا ۶۵۰۰ تومان رسید.

از ابتدای تیر ماه سال جاری تا امروز عرضه سیلندرهای گاز مایع با این نرخ انجام شده اما بر اساس مصوبه جدید هیئت وزیران در عرضه جدید سیلندرهای ۱۱ کیلویی گاز مایع این نرخ بار دیگر افزایش می یابد.

داود عربعلی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در این خصوص به خبرنگار تسنیم گفت: تاکنون نرخ فروش گاز مایع(LPG) از سوی دولت به شرکت های توزیع ۱۸۰ تومان به ازای هر کیلو بوده که از این پس با مصوبه هیئت وزیران این رقم با افزایش ۳۰ تومانی به ازای هر کیلوگرم، به ۲۱۰ تومان می رسد.

عربعلی در خصوص میزان افزایش نرخ نهایی توزیع هر سیلندر ۱۱ کیلویی گاز مایع که به دست مردم می رسد، تصریح کرد: نرخ نهایی عرضه سیلندرهای گاز در هر استان متفاوت است که این تفاوت به دلیل نوع تأسیسات شرکت های توزیع، نحوه توزیع و شرایط آن استان است.

وی افزود: دولت این سیلندرهای گاز را به شرکت های توزیع در هر استان با نرخ مصوب می فروشد و این شرکت ها با نرخی که در آن استان برای توزیع نهایی می شود، این سیلندرهای گاز را به دست مردم خواهند رساند.

به نظر می رسد نرخ نهایی عرضه سیلندرهای ۱۱ کیلویی گاز مایع از ابتدای سال جاری بین ۱۶ تا ۲۰ درصد افزایش یابد.

طبق اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، بر اساس مصوبه هیئت وزیران(تصویب نامه شماره ۳۹۹ / ت ۵۰۱۵۰ ه مورخ ۹۳.۱. ۶)، قیمت گاز مایع(LPG) به صورت سیلندر ۱۱ کیلویی در ازای هر کیلو ۲۱۰۰ ریال و در سیلندرهای بیش از ۱۱ کیلو و مخازن بالک هر کیلو ۶۵۰۰ ریال اعلام شد.

همچنین بر اساس این مصوبه، از ابتدای سال جاری قیمت هر لیتر نفت سفید حرارتی ویژه مصارف خانگی با کالا برگ ۱۵۰۰ ریال و قیمت هر لیتر نفت کوره سوخت حرارتی نیز ۲۵۰۰ ریال اعلام شد.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین