|
|
کدخبر: ۱۵۰۸۳۵

با اعلام مصدومیت ۳۶ هزار نفر طی ۱۷ روز،

خبرگزاری تسنیم: سخنگوی سازمان امداد و نجات با اشاره به نجات ۴۴۰۰ مسافر نوروزی، از امدادرسانی به ۱۹۰ هزار نفر طی ۱۷ روز گذشته خبر داد و گفت: در این مدت ۳۶ هزار مسافر دچار آسیب شدند و بالغ بر ۱۱۸هزار نفر در کشور تحت خدمات اسکان اضطراری قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار سلامتخبرگزاری تسنیم، حسین درخشان سخنگوی سازمان امداد و نجات با اشاره به آخرین وضعیت حوادثکشور در طول اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروزی هلال احمر که از تاریخ ۲۵ اسفند آغاز شد و تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه دارد به تسنیم، گفت: براین اساس تا تاریخ ۱۲ فروردین و در طی بیش از ۱۷ روز از اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروزی هلال احمر، ۴ هزار و ۶۰۰ عملیات امدادی برای امدادرسانی به ۱۹۰ هزار نفر که منجر به مصدومیت ۳۶ هزار نفر شد، صورت پذیرفت و ۲۴۰۰ نفر نیز برای درمان بیشتر به مراکز درمانی انتقال یافتند.

وی همچنین با اشاره به اسکان ۱۱۸ هزار نفر در مناطق مختلف کشور که بیشتر علت این اسکان ها نیز به دلیل سیل و آبگرفتگی و برف و کولاک بود، عنوان کرد: ۳۸۰ عملیات رهاسازی از خودروهای تصادفی در سراسر کشور صورت پذیرفت که در نهایت در مدت اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروزی، ۴ هزار و ۴۰۰ نفر از مرگ حتمی نجات یافتند.

انتقال مصدومان به همراه محموله های امدادی با بالگرد

درخشان با اشاره به سورتی پروازی که در مجموع به چند صد ساعت پرواز توسط بالگردهای امدادی صورت پذیرفته است، گفت: در این مدت مصدومان متعددی با بالگرد به مراکز درمانی انتقال یافتند و بیش از چندین تن محموله امدادی نیز توسط این بالگردها جابجا و انتقال یافتند.

وی در ادامه به آخرین آمارها و حوادث۲۴ ساعت گذشته کشور نیز اشاره کرد و بیان داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۸۰ عملیات امدادی در سراسر کشور صورت پذیرفت و ۴۲۰۰ نفر تحت امدادرسانی قرار گرفتند که از این بین ۱۴۰۰ نفر دچار مصدومیت شده بودند که ۱۴۷ نفر از آنان برای درمان بیشتر به مراکز درمانی انتقال یافتند. همچنین در حئادث۲۴ ساعت گذشته ۲۲ عملیات رهاسازی و نجات ۲۵۰ نفر نیز صورت پذیرفت.

انتهای پیام /

ارسال نظر