|
|
کدخبر: ۱۵۰۹۸۶

سخنگوی سازمان امداد و نجات به تسنیم گفت:

خبرگزاری تسنیم: سخنگوی سازمان امداد و نجات توصیه های امدادی را برای بازگشت مسافران از تعطیلات نوروزی عنوان کرد.

حسین درخشان در گفت وگو با خبرنگار سلامتخبرگزاری تسنیم، با اشاره به بازگشت مسافران نوروزی اظهار داشت: با توجه به شروع بارش ها در مناطق جنوبی و غرب کشور، لغزندگی جاده افزایش می یابد، بنابراین بیشترین توصیه، رانندگی با سرعت مطمئنه است.

وی افزود: توصیه دیگر به مسافران پرهیز از رانندگی در مواقع شب هنگام است، زیرا با توجه به لغزندگی جاده ها، آمار حوادثواژگونی نیز بیشتر می شود، بطوریکه در همین ایام شاهد واژگونی دو نیسان در خوزستان بودیم که باعثمرگ و مجروحیت ۲۰ نفر شد.

سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر ادامه داد: مسافران حتماً با خود مقداری اغذیه خشک همراه داشته باشند تا در صورت در راه ماندگی به دلایل متعدد از جمله ترافیک های شدید بتوانند خوراکی با خود داشته باشند، براین اساس همراه داشتن لباس گرم نیز در این مواقع بسیار ضروری است.

درخشان تصریح کرد: به دلیل شرایط ناپایدار هوا بهتر است که مسافران زنجیر چرخ همراه خود داشه باشند و حتماً نیز روش بستن زنجیر چرخ را بیاموزند.

وی بیان کرد: تیم های امدادی هلال احمر که در قالب طرح ملی امداد و نجات نوروزی از ۲۵ اسفند به مسافران نوروزی ارائه خدمات داده اند، تا روز ۱۷ فروردین به فعالیت های امدادی خود ادامه خواهند داد.

درخشان در تشریح پر حادثه ترین جاده های ایران در ایام نوروز به تسنیم گفت: با توجه به عملیات های امدادی امدادگران جمعیت هلال احمر به ترتیب جاده های اصفهان، مازندران، خراسان رضوی و فارس بیشترین عملیات های امداد جاده ای را به خود اختصاص دادند.

وی در تشریح حوادثجاده ای استان اصفهان عنوان کرد: جاده اصفهان کفی و یک نواخت است و تردد خودروهای ناهمگون مانند کامیون و خودروی سواری در آن زیاد است و می طلبد جاده های تردد خودروهای سنگین و سبک با احداثاتوبان های مجزا تفکیک شود که این مسئله وظیفه مسئولان وزارت راه است. البته با توجه به تلاش های سازمان راهداری در خصوص بهسازی جاده ها حوادثنسبت به سال های گذشته کاهش یافته است، ولی رانندگان خودروهای سنگین نیز در این مواقع باید رعایت مقررات و همچنین وضعیت رانندگی مطلوب تر را داشته باشند تا خودروهای سبک دچار حادثه نشوند.

درخشان در تشریح جاده مازندران نیز بیان داشت: جاده مازندران به دلیل مارپیچ بودن آن و دوباند نبودن در برخی مسیرها باید رانندگان از نظر حفظ سرعت مطمئنه رعایت های لازم را داشته باشند، از جمله اینکه سرعت مطمئنه در جاده ها منوط به نوع جاده و آب و هوا است و باید رانندگان با سرعت مطمئنه در این جاده ها رانندگی کنند، به خصوص آنکه وقتی راننده چنین جاده هایی را آشنایی ندارد سرعت مطمئنه بهترین احتیاط به حساب می آید.

سخنگوی سازمان امداد و نجات به تشریح جاده خراسان رضوی نیز پرداخت و گفت: این جاده نیز جزو جاده های یک نواخت و خسته کننده است که تردد در آن بسیار صورت می پذیرد و می طلبد رانندگان هر دو ساعت با توقف خودرو استراحت کوتاهی داشته باشند. بر این اساس مسافران نوروزی که با خودروی شخصی به مسافرت اقدام می کنند می توانند با مراجعه به پایگاه های هلال احمر برای اسکان به خصوص در شب هنگام اقدام کنند.

درخشان به جاده استان فارس که کفی، یک نواخت و مسیر طولانی دارد نیز اشاره کرد و افزود: در این جاده نیز توصیه می شود رانندگان به مدت طولانی رانندگی نکنند تا دچار خواب آلودگی نشوند.

انتهای پیام /

ارسال نظر