|
|
کدخبر: ۱۵۱۱۰۴

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران خبر داد

خبرگزاری تسنیم: رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از برگزاری مراسم فاطمیه دوم در ۲ هزار مسجد در تهران خبر داد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام عبدالمقیم ناصحی با بیان این خبر، گفت: ایام فاطمیه در سال ۹۳ مقارن با تعطیلات نوروز شد؛ از آنجایی که علما و مراجع تقلید ما ایام فاطمیه دوم را نزدیک تر به شهادت حضرت فاطمه زهرا می دانند بنابراین برگزاری مراسم در روز ۱۴ فروردین ماه که آغاز فاطمیه دوم است؛ بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به وجود مقدس حضرت زهرا(س) به عنوان الگویی کامل برای تمامی زنان مسلمان است، افزود: برگزاری ایام فاطمیه همواره در کشور ما جایگاه بسیار والایی داشته است. برگزاری این مراسم در تعطیلات نوروز بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته است زیرا مردم وقت کافی برای عزاداری از بانوی دو عالم را دارند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با تاکید بر لزوم اهتمام ویژه در گرامیداشت ایام فاطمیه، به اقدامات گسترده مراکز فعالیت های دینی اشاره کرد و افزود: شهرداری تهران همانند سال های گذشته به برگزاری مراسم های متعدد مذهبی در میادین و مساجد پرداخته است به طوری که در هماهنگی با ۲ هزار مسجد مراسم سخنرانی و مرثیه سرایی برای آن حضرت برگزار می شود.

وی ادامه داد: مجموعه مدیریت شهری و مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران با هدف تقویت و تعالی مبانی دینی و ارزش های اسلامی و توجه به جایگاه والا و سیره معصومین علیهم السلام جهت ارتقاء سبک زندگی اسلامی و تأثیر آن بر روابط اجتماعی و به منظور ایجاد اتحاد و انسجام در برگزاری شعائر مذهبی، اقدامات و برنامه های گسترده ای در دست اجرا دارد که از امروز آغاز می شود.

عضو شورای شهر تهران به برگزاری مراسم سخنرانی و عزاداری در نمازخانه ها، ادارات و سازمان های مختلف شهرداری تهران اشاره و اظهار کرد: تهیه و توزیع هزاران بنر مربوط به شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها و اهداء به مساجد و مراکز دینی، فضاسازی سیمای بصری شهر، با بهره گیری از ظرفیت های تبلیغی از قبیل تلویزیون های شهری، بیلبورد، عرشه پل ها نیز از دیگر فعالیت های مدیریت شهری برای برگزاری هر چه بهتر عزاداری فاطمی است.

ناصحی افزود: برپایی غرفه ها و ایستگاه های فرهنگی و پذیرایی از عزاداران در مناطق مختلف و میادین بزرگ، توزیع بیش از ۱۰ هزار عدد نرم افزار مبشر خانواده و یاقوت با موضوع عفاف، حجاب و سبک زندگی اسلامی نیز در راستای معرفی هر چه بیشتر شخصیت حضرت فاطمه به عنوان الگویی برای زنان عالم در دستور کار قرار گرفت.

وی به شور و شوق مردم در برگزاری هر چه بهتر این مراسم اشاره کرد و گفت: مردم دیندار ایران اسلامی هر سال این مراسم را به صورت باشکوه برگزار می کنند و مردم تهران نیز همانند هر سال با عزادرای های مختلف در سطح شهر یاد دخت نبی اکرم اسلام را گرامی می دارند.

انتهای پیام /

ارسال نظر