|
|
کدخبر: ۱۵۱۱۱۳

در روزی که عالم رنگ خون است و امام علی(ع) روضه خوان مصیبت شهادت پاره تن رسول(ص) است، عاشورای فاطمی در پایتخت با وجود بارش بهاری با حضور گسترده مردم برگزار شد.

به گزارش مشرق، مراسم اقامه عاشورای فاطمی در میادین اصلی شهر تهران با حضور مردم خداجو و مؤمن پایتخت در حالی صبح امروز(پنج شنبه ۱۴ فروردین ماه) برگزار شد که نوروز امسال رنگ و بوی فاطمی داشت.

عاشقان ام ابیها(س) در سطح شهر تهران سیاه پوشان و دل هایی مالامال از اندوه مصیبت عظمای شهادت ریحانه رسول(ص) یک صدا «یا اباصالح المهدی(عج)» را فریاد زدند تا با ظهور حضرتش انتقام مظلومیت و سیلی مادر را از ظالمان بستانند.

*بیرق عزای فاطمی کودکان در میادین امام حسین(ع) و هفت تیر

البته با وجود ادامه بارش بهاری در شهر، عاشقان زهرای مرضیه(س) در میادین امام حسین(ع) و هفت تیر تجمع عاشورایی فاطمی خود را پرشورتر از گذشته انجام دادند و با ذکر «یا فاطمه» همنوا با غم جانکاه امیرالمؤمنین(ع) بر سر و سینه زدند.

آیت الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت شهر تهران با حضور در خیل شیفتگان فاطمی در میدان هفت تیر در بیاناتی کوتاه به نقش حضرت زهرا(س) در دفاع از ولایت امیرالمؤمنین(ع) اشاره کرد، پس از آن حسین سازور ذاکر اهل بیت(ع) در رثای آن بانوی شهید به ذکر مصیبت پرداخت.

از حاشیه های جالب این مراسم در دست داشتن بیرق های عزای فاطمی در دستان کودکان و نوجوانان بود که جلوه معنوی خاصی به مراسم میدان های امام حسین(ع) و هفت تیر بخشیده بود، زیرا آمده بودند که خود را در غم حسنین(ع) و زینبین(س) شریک بدانند.

شریک آن لحظاتی که وقتی حسنین(ع) با جسد بی جان مادر روبرو شدند و امام حسن(ع) مادر را می بوسد و می گوید: یا اماه با من صحبت کن، قبل از اینکه روحم از بدنم جدا شود و امام حسین(ع) می آید پای مادر را می بوسد و می گوید: مادر من حسین توام با من صحبت کن، قبل از اینکه قلبم پاره پاره شود و بمیرم.

*برگزاری تشییع نمادین پیکر مطهر حضرت زهرا(س) در تهران

بر اساس این گزارش، مراسم تشییع نمادین پیکر مطهر حضرت صدیقه طاهره(س) عصر امروز(ساعت ۱۶) از میدان فردوسی به سمت میدان امام خمینی(ره) با عنوان بدرقه فاطمی برگزار می شود و مراسم مشابهی هم در چهار گوشه تهران بزرگ برپا می شود.

ارسال نظر