|
|
کدخبر: ۱۵۶۰۵۲

تسنیم گزارش می دهد

خبرگزاری تسنیم: شاخص بورس که هفته اول و دوم امسال را با کاهش سپری کرده بود، در هفته سوم نیز نوار نزولی خود را ادامه داد و ۱۳۱۷ واحد کاهش را به ثبت رساند.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم؛ در پایان سومین هفته سالجاری تعداد ۲ میلیارد و ۶۴۸ میلیون سهم در ۲۹۵ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۱۹۴ و ۱۲۶ درصد افزایش را نسبت به هفته گذشته تجربه کرد.
ارزش کل معاملات سهام و حق تقدم هم در ۵ روز کاری این هفته به ۱۰ هزار و ۹۱۱ میلیارد ریال رسید که نسبت به هفته پیش که سه روز معاملاتی داشت ۱۶۴درصد افزایش یافته است.
همچنین تعداد ۳۸۵ هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش ۳۸۵ میلیارد ریال در هفته ای که گذشت معامله شد که نسبت به هفته قبل خود افزایش ۶۶۹ درصدی را نشان می دهد.
سهام گروه زراعت و خدمات وابسته نیز با ۷.۶۵ درصد، انتشار، چاپ و تکثیر با ۷.۳۹ درصد، محصولات شیمیایی با ۴.۳۹ درصد و شرکتهای چند رشته ای صنعتی با ۴.۱ درصد بیشترین درصد تغییر در شاخص را در این مدت نسبت به سایر گروه ها به خود اختصاص دادند.
اما شاخص بورس که هفته اول و دوم امسال را با کاهش سپری کرد، در هفته گذشته نیز نوار نزولی خود را ادامه داد و در پایان معاملات هفته منتهی به ۲۰ فروردین امسال، دماسنج بورس با ۱۳۱۷ واحد کاهش نسبت به هفته قبل به رقم ۷۷ هزار و ۴۲۴ واحد رسید.
شاخص بازار اول نیز با ۷۶۲ واحد کاهش به رقم ۵۷ هزارو ۷۷۲ واحد و شاخص بازار دوم با ۳۶۶۴ واحد کاهش به عدد ۱۴۷ هزارو ۵۶۶ واحد نزول کردند و به ترتیب با ۱.۳ و ۲.۴۲ درصد کاهش نسبت به هفته قبل مواجه شدند.
انتهای پیام /

ارسال نظر