|
|
کدخبر: ۱۵۶۰۷۵

یک فعال محیط زیست در گفت وگو با تسنیم خبر داد

خبرگزاری تسنیم: یک فعال محیط زیست گفت: آلایندگی تاسیسات نفت و گاز در منطقه عسلویه بالاتر از استانداردهای جهانی است و راه اندازی فازهای جدید با تکمیل واحد گوگردزدایی همراه نبوده که همین موضوع مشکلاتی را برای مردم منطقه ایجاد کرده است.

محمد کنگانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، گفت: آلایندگی تاسیسات نفت و گاز در منطقه عسلویه علاوه بر این که موجب باران اسیدی و در نتیجه از بین رفتن محصولات کشاورزی و آثار باستانی منطقه سیراف شده، استحصال زمین، از بین رفتن زیست گاه آبزیان و رسوبی شدن سواحل را نیز درپی داشته است.

وی با اشاره به فلرهای روشن در فازهای پارس جنوبی افزود: در حالی که برای هر کدام از طرح های توسعه ای میدان گازی پارس جنوبی واحد گوگردزدایی پیش بینی شده است اما متاسفانه راه اندازی فازهای جدید با تکمیل واحد گوگردزدایی همراه نبوده که همین موضوع مشکلاتی را برای مردم منطقه ایجاد کرده است.
کنگانی با اظهار این که توسعه فرهنگی و اجتماعی در این منطقه با توسعه صنعتی هماهنگ نیست یادآور شد: وزارت نفت باید پیش از توسعه صنعتی این منطقه و یا هم زمان با آن فضای سبز و زیر ساخت های لازم برای حفظ محیط زیست منطقه عسلویه را ایجاد می کرد اما متاسفانه تاکنون اقدام مناسبی دراین زمینه صورت نگرفته است.
این فعال محیط زیست ادامه داد: در یک جلسه با مدیران محیط زیست استان بوشهر اعلام شده که آلایندگی تاسیسات نفت و گاز در منطقه عسلویه از استانداردهای جهانی بالاتر است.
کنگانی اظهار کرد: بی توجهی به آلایندگی تاسیسات نفت و گاز در عسلویه منجر شده است که مردم ساکن در این منطقه در معرض بیمارهای تنفسی، قلبی و سرطان پوست قرار بگیرند. از سوی دیگر این که کودکان تازه متولد شده نیز دچار بیمارهایی زیادی در ابتدای تولد خود می شوند.
وی گفت: متاسفانه با وجودی که در عسلویه سالانه میلیاردها دلار درآمد ایجاد می شود اما کمترین بخش از این درآمد برای رفاه و بهداشت مردم منطقه هزینه نمی شود.
انتهای پیام /

ارسال نظر