|
|
کدخبر: ۱۵۶۰۷۶

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در ادامه دیدارهای خود با وزرای اقتصاد کشورهای مختلف در واشنگتن با سارات آمونوگاما وزیر اقتصاد سریلانکا دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی طیب نیا در دیدار با همتای سریلانکایی خود، بر اهمیت توسعه روابط دوجانبه ایران با سریلانکا به عنوان یکی از بنیانگذاران جنبش عدم تعهد تاکید کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در این دیدار که در حاشیه اجلاس سالانه بانک جهانی و صندوق بین المللی پول برگزار شد، با اشاره به سابقه طولانی روابط دو کشور و ابراز رضایت از روند رو به گسترش و خوب روابط دو جانبه ایران و سریلانکا، از همتای خود سفر به ایران به منظورپی گیری توافقات حاصله در جریان مذاکرات فی مابین دعوت به عمل آورد.

طیب نیا در ادامه اعلام آمادگی ج. ا. ایران جهت ارائه خدمات فنی و مهندسی در زمینه های مختلف بر پیشبرد اجرای پروژه های سد و نیروگاه چندمنظوره اومااویا تاکید کرد.

سارات آمونوگاما وزیر اقتصاد سریلانکا نیز در این دیدار، ضمن قدردانی از جمهوری اسلامی ایران به خاطر حمایت از دولت و ملت سریلانکا، به تفاهم نامه امضا شده در کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی دو کشور اشاره کرد و گفت: امیدوارم این تفاهم نامه فرصت های سرمایه گذاری و همکاری های اقتصادی دو کشور را افزایش دهد.

این مقام سریلانکایی نیز در ادامه این دیدار، ایران را یکی از شرکای خوب تجاری کشور متبوع خود خواند.

همچنین چانگ سو، معاون وزیر اقتصاد کره جنوبی در حاشیه اجلاس بهاره بانک جهانی و صندوق بین المللی پول با بهروز علیشیری، معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی دیدار کرد.

بهروز علیشیری در این دیدار تصریح کرد: زمینه های زیادی جهت همکاری بین دو کشور وجود دارد و ایران آمادگی دارد تا برای گسترش همکاری ها در کلیه زمینه های اقتصادی، تجاری و بازرگانی و به خصوص سرمایه گذاری مشترک با طرف کره ای همکاری کند.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، ضمن اشاره به حجم روابط اقتصادی و تجاری دو کشور، تاکید کرد: با توجه به روابط مطلوب سیاسی دو کشور، باید تلاش کنیم حجم روابط اقتصادی و تجاری دو کشور بیش از پیش افزایش یابد.
علیشیری در عین حال برهمکاری دو کشور در حوزه مجامع و موسسات بین المللی تاکید کرد.

چانگ سو، معاون وزیر اقتصاد کره جنوبی نیز در این دیدار ضمن ابراز تمایل جهت توسعه همکاری های همه جانبه بین بخش های خصوصی دو کشور کره جنوبی و جمهوری اسلامی ایران، علاقه مندی خود را نسبت به گسترش هر چه بیشتر همکاری های اقتصادی دو کشور اعلام کرد.

وی در ادامه افزود: ظرفیت های بالایی که در اقتصاد ایران وجود دارد، امیدواریم بتوانیم شرکت های بین المللی کره ای برای حضور موثرتر در ایران تشویق نماییم.

چانگ سو، معاون وزیر اقتصاد کره جنوبی در ادامه برارتقاء همکاریهای تجاری بویژه صادرات و واردات بین دو کشور تاکید کرد.

ارسال نظر