|
|
کدخبر: ۱۵۶۱۵۶

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران به تهاتر اراضی دولتی و یا فروش سهام کارخانجات دولتی برای پرداخت مطالبات پیمانکاران اشاره کرد و گفت: به دنبال منابع مالی خارج از اعتبارات ملی و استانی هستیم.

فریبرز واحدی در گفتگو با مهر با اشاره به پرداخت مطالبات پیمانکاران راهساز، اظهار داشت: قصد داریم تا از منابع دیگری به غیر از اعتبارات ملی و استانی برای پرداخت مطالبات پیمانکاران اقدام کنیم تا روند اجرایی پروژه های استان تهران سریع تر شود.

وی با اشاره به تهاتر اراضی دولتی و یا فروش سهام کارخانجات دولتی، گفت: امیدواریم با تامین منابع مالی از این روش ها نقدینگی در اختیار ما قرار گیرد و با سرعت بیشتری مطالبات پیمانکاران را پرداخت کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه برای پروژه های شاخص حمل و نقل استان به دنبال سرمایه گذاران بزرگ هستیم، بیان کرد: آزاد راه بیرونی تهران به طول ١٥٠ کیلومتر از جمله همین پروژه ها تلقی می شود.

در ابتدای سال جاری مبلغ ۴ هزار و ۸۱۰ میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران از سوی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور تخصیص داده شد.

براین اساس بدهی دولت به پیمانکاران به ۱۰ هزار میلیارد تومان رسیده بود که البته بدهی اولیه بیش از این رقم بود اما با اختصاص اوراق مشارکت، سطح بدهی پایین تر آمده است. با پرداخت این میزان از بدهی، مطالبات پیمانکاران به حدود ۵ هزار میلیارد تومان می رسد.ارسال نظر