|
|
کدخبر: ۱۵۶۱۵۷

دومین جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی در سال جدید، روز پنجشنبه به ریاست حسن روحانی رئیس جمهور تشکیل شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این جلسه محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان ذیربط، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت معادن و صنایع معدنی کشور، اقدامات انجام شده در خصوص رفع تبعیض و محدودیت ها و گسترش زمینه حضور بخش خصوصی در اکتشاف و بهره برداری معادن را تشریح کرد.

همچنین در این نشست، رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، برنامه های این سازمان برای گسترش فعالیت های اکتشافی در مناطق مختلف کشور را ارائه کرد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی، وزارت صنعت معدن و تجارت نیز سیاست های این وزارتخانه برای تشویق سرمایه گذاری و حمایت از افزایش تولیدات معدنی و تکمیل چرخه ارزش افزوده را در این بخش برشمرد.

حسن روحانی در این جلسه با تأکید بر ضرورت استفاده از فناوری های پیشرفته علمی برای اکتشافات معدنی و زمینه سازی برای فعالتر شدن حضور مولد مردم، ظرفیت اشتغالزایی این بخش را پراهمیت دانست و با توجه به ذخائر غنی معدنی در استان های کمتر توسعه یافته از جمله مناطق شرق کشور و فعال سازی معادن و صنایع معدنی در استان های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی را یکی از راه های مطمئن برای توسعه پایدار و ایجاد فرصت های شغلی در جهت سیاست های اقتصاد مقاومتی برشمرد و دستورات لازم برای تسریع در مطالعات و تسهیل مقررات مربوطه را صادر کرد.

همچنین در این جلسه معاون اجرایی رئیس جمهوری گزارشی از تمهیدات لازم برای اجرای مرحله جدید طرح مدیریت انرژی و هدفمند کردن یارانه ها و اجرای روزهای نخست ثبت نام متقاضیان دریافت یارانه ارائه کرد.

براساس این گزارش، مشارکت شخصیت ها و تشکل های مختلف در «همیاری ملی» برای انصراف از یارانه به منظور کمک به توسعه برنامه همگانی سلامت و حمایت از تولید ملی، ابعاد وسیع تری یافته است.

ارسال نظر