|
|
کدخبر: ۱۵۶۱۵۸

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس خبر داد

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: مقدار گوشت وارد شده به ایران پیش از سال ۸۴ فقط کمتر از ۶۴ هزار تن بود ولی در سال ۹۲ به ۱۵۰ هزار تن رسیده است.

محمد اسماعیل نیا در گفت وگو با خبرنگار تسنیم درمشهد مقدس،اظهار کرد: دولت در ثبت نام یارانه شفاف سازی کند و باید پذیرفت که حذف کردن دهک های بالای چند صدهزار تومان به راحتی صورت نخواهد گرفت.

وی همچنین در خصوص اینکه در ثبت نام یارانه ها شهروندان باید مشخص کنند که چقدر در ماه حقوق و یا درآمد دارند، افزود: کسانی که واقعا نیاز به دریافت یارانه ندارند انصراف بدهند و توزیع پول را هر چقدر که می توانیم کاهش بدهیم تا این پول به سمت خانواده های محروم و ضعیف سوق پیدا کند.

وی اظهار کرد: با انصراف خود از گرفتن یارانه کمک بسیار زیادی در خدمات رسانی در بخش درمانی و دیگر خدمات دولت به مردم خواهد شد.

نماینده مردم خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی با انصراف از گرفتن یارانه مردم ببینند که از توزیع ۴۲ هزار میلیارد تومان در سال این رقم رسیده به ۱۵ هزار میلیارد تومان و مردم احساس کنند این سرمایه در بخش درمان و اشتغال و بعد منجر به کاهش بیکاری شده است، به دولت اطمینان پیدا می کنند و در اجرای دیگر طرح های دولت پیشگام خواهند شد.

اسماعیل نیا کاهش تورم و خارج شدن اقتصاد کشور از رکود از دیگر مزیت بازگشت این پول به خدمات دولت به عموم مردم دانست.

وی تاکید کرد: تا جایی که می توانیم نقدینگی را در کشور کم کنیم و به جای آن توزیع کالا داشته باشیم.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس همچنین به واردات گوشت به ایران اشاره کرد و افزود: مقدار گوشت وارد شده به ایران پیش از سال ۸۴ فقط کمتر از ۶۴ هزار تن بود ولی در سال ۹۲ به ۱۵۰ هزار تن رسیده است.

اسماعیل نیا بیان کرد: دامداران شهرستان های کاشمر، بردسکن و خلیل آباد، امسال ۳ هزار تن تولید گوشت قرمز خواهند داشت و این تعهد را داده اند و در درازمدت باید دولت به دامداران کمک کند و امکانات در اختیار این افراد گذاشته شود.

وی اظهار کرد: با توجه به امکانات کشور و تولید گوشت در داخل، در تولید گوشت قرمز به خودکفایی برسیم و نیاز به واردات حتی یک کیلو گوشت قرمز نیز نخواهیم داشت.

انتهای پیام / آ

ارسال نظر