|
|
کدخبر: ۱۵۶۱۶۴

در دیدار طیب نیا با وزیر اقتصاد سریلانکا مطرح شد

خبرگزاری تسنیم: وزیر امور اقتصادی و دارایی در واشنگتن با وزیر اقتصاد سریلانکا دیدار کرد و از آمادگی ایران برای ارائه خدمات فنی و مهندسی در زمینه های مختلف به این کشور خبر داد.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران، طیب نیا در دیدار با همتای سریلانکایی خود، بر اهمیت توسعه روابط دوجانبه ایران با سریلانکا به عنوان یکی از بنیانگذاران جنبش عدم تعهد تاکید کرد.

وزیر اقتصاد در این دیدار که در حاشیه اجلاس سالانه بانک جهانی و صندوق بین المللی پول برگزار شد، با اشاره به سابقه طولانی روابط دو کشور و ابراز رضایت از روند رو به گسترش و خوب روابط دو جانبه ایران و سریلانکا، از همتای خود برای سفر به ایران به منظور پی گیری توافقات حاصله در جریان مذاکرات فی مابین دعوت به عمل آورد.

طیب نیا در ادامه بر آمادگی ایران جهت ارائه خدمات فنی و مهندسی در زمینه های مختلف از جمله برای پیشبرد اجرای پروژه های سد و نیروگاهی تاکید کرد.

سارات آمونوگاما وزیر اقتصاد سریلانکا نیز در این دیدار، ضمن قدردانی از جمهوری اسلامی ایران به خاطر حمایت از دولت و ملت سریلانکا، به تفاهم نامه امضا شده در کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی دو کشور اشاره کرد و گفت: امیدوارم این تفاهم نامه فرصت های سرمایه گذاری و همکاری های اقتصادی دو کشور را افزایش دهد.

این گزارش حاکی است، مقام سریلانکایی نیز در ادامه این دیدار، ایران را یکی از شرکای خوب تجاری کشور متبوع خود خواند.

انتهای پیام / /

ارسال نظر